Наприкінці 2020 року «Укрзалізниця» почне передавати вокзали у приватну власність

Анонсований на 2019 рік початок концесії майна «Укрзалізниці» стартує не раніше кінця 2020 року

Проект з передачі вокзалів в управління приватних інвесторів почнеться наприкінці 2020 року. Про це написав голова «Укрзалізниці» Євген Кравцов у колонці на «Економічній правді».

«Якщо подивимося на досвід Європи, вокзали є одним із найпривабливіших активів для залучення приватного капіталу. Найпоширеніші механізми – це концесія або створення спільного підприємства. Ми працюємо зі Світовим банком та IFC над цим питанням і маємо амбіцію здати перші вокзали у концесію вже наприкінці 2020 – на початку 2021 року», – повідомив Кравцов.

За його словами, передача вокзалів у концесію дозволить залучити додаткові інвестиції в інфраструктуру вокзалів та залізницю загалом. Крім цього, так Укрзалізниця зможе отримати партнерів, які допоможуть ефективніше керувати залізничною інфраструктурою.

«Тому ми з нетерпінням очікуємо якнайшвидшого ухвалення закону «Про концесію», який був проголосований у першому читанні ще у квітні 2018 року», – додав Кравцов.

Нагадаємо, раніше голова «Укрзалізниці» Євген Кравцов повідомив, що українські вокзали почнуть передавати в концесію з 2019 року. А в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі тоді повідомляли про намір передати в концесію залізничні вокзали в Яремчі Івано-Франківської області, Хусті Закарпатської області, Славському Львівської області та Миколаєві (обласному центрі Миколаївської області).

Зазначимо, що концесія – це передача об’єкта, що належить місцевій громаді чи державі в тимчасове управління за умови виконання концесіонером (суб’єктом підприємницької діяльності) концесійного договору. Тобто після передачі об’єкта в концесію його власником все одно залишається держава чи територіальна громада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук