Акцію художника Павленського зняли з конкурсу сучасного мистецтва

КультураК.С., 16 лютого 20163710
Акцію  художника Павленського зняли з конкурсу сучасного мистецтва

Акцію відомого російського художника-акціоніста Петра Павленського зняли з всеросійського конкурсу сучасного візуального мистецтва «Інновація». Через це зі складу журі вийшли чотири експерти.

Журналіст та арт-критик Анна Толстова розповіла виданню The Art Newspaper Russia про те, що відбулось. «Я, член експертної ради премії, висунула акцію "Загроза" Петра Павленського на “Інновацію”. Петро Павленський погодився брати участь, є бланк згоди з його підписом, отриманий завдяки адвокатам... За результатами попереднього онлайнового голосування експертів Петро Павленський набрав найбільшу кількість голосів».

Перед початком засідання експертної ради було оголошення, що «Загрозу» було знято з конкурсу без пояснення причин та  без обговорення.

Критик наголосила, що премію «присуджує не прокурор, а експертни». «Я не вважаю себе зобов'язаною погоджуватися з цензурою та ставати частиною репресивної машини держави. Тому вчора я вийшла зі складу експертної ради "Інновації"», - заявила Толстова.

Крім Толстової з експертної ради вийшли ще сім експертів, проте пізніше четверо експертів повернулися на засідання.

Анна Толстова, Ілля Долгов, Дмитро Озерков та Сергій Хачатуров свою позицію міняти відмовилися.

Художник-акціоніст Павленський залишається під арештом з 10 листопада. Його було заарештовано після того, як він підпалив двері будівлі Федеральної служби безпеки (ФСБ) на Луб'янській площі у Москві. Художника звинуватили у вандалізмі. Сам Павленський вимагає судити його за тероризм на знак солідарності з Олегом Сенцовим та іншими кримськими «терористами».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук