Александар Вучич оголосив про свою перемогу на виборах президента Сербії

СвітРоман Ганкевич, 3 квітня1670
Александар Вучич оголосив про свою перемогу на виборах президента Сербії
фото Reuters
За попередніми результатами, Вучич набрав понад 56 відсотків голосів у першому турі

Прем'єр-міністр Сербії Александар Вучич оголосив себе переможцем на президентських виборах, що пройшли в неділю, 2 квітня. Про це пише DW.

«Сербія буде дотримуватися європейського напрямку і шляху реформ, але також збереже дружбу з Росією і Китаєм», - заявив Вучич, виступаючи перед своїми прихильниками в штаб-квартирі очолюваної ним Сербської прогресивної партії в Белграді.

За словами Вучича, він збереже за собою пост голови уряду Сербії ще приблизно два місяці, перш ніж офіційно вступить на посаду глави держави. Він також висловив особливу подяку канцлерові ФРН Ангелі Меркель і президентові РФ Володимиру Путіну, які зустрічалися з Вучичем напередодні виборів.

Згідно з попередніми результатами, Вучич набрав понад 56 відсотків голосів, що робить його переможцем у першому турі. Його головний конкурент від ліберальної опозиції Саша Янкович посів друге місце з великим відривом, набравши близько 15 відсотків.

При цьому на третьому місці виявився студент Люка Максимович, який виступав в якості пародійного кандидата і набрав близько 9 відсотків голосів.
Офіційні результати президентських виборів в Сербії будуть оголошені у понеділок, 3 квітня.

Александар Вучич займає пост прем'єр-міністра Сербії з 2014 року. У минулому він був відомий як ультранаціоналіст, але потім змінив риторику і став виступати за вступ Сербії в ЄС. Критики дорікають Вучича в авторитаризмі і в тому, що за час його правління в Сербії зросла вплив Москви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук