Американські вчені вперше за 19 років виявили новий штам ВІЛ

Вчені заспокоюють, що наразі немає підстав панікувати і хвилюватися

СвітЮрій Братюк, 7 листопада13690

Вчені з лабораторії Abbott Laboratories та університету Міссурі виявили новий штам вірусу імунодефіциту людини. Про це повідомляє CNN.

Науковці розповіли, що новий штам є версією ВІЛ-1 групи М, який винен у глобальній епідемії ВІЛ і є причиною 90% захворювань.

Зазначається, що для того, щоб вчені підтвердили новий підтип вірусу, потрібно було зафіксувати хоча б три випадки захворювання: всі три знайдені в Демократичній Республіці Конго — у 1983, 1990 та 2001 роках, але у той час не було технології, яка б визначила, чи це новий підтип. А нещодавно вчені Abbott Laboratories та університету Міссурі завершили роботу над новими методиками вивчення випадків захворювання і з’ясували, що раніше виявлені зразки становить новий підтип вірусу.

За словами науковців, у ВІЛ є кілька штамів, і, як і інші віруси, він здатний з часом змінюватися і мутувати. Але вчені заспокоюють, що наразі немає підстав панікувати і хвилюватися.

Дослідники розповідають, що контроль над усіма підтипами вірусу необхідний для того, щоб гарантувати ефективність тестів, які використовуються для виявлення захворювання і розробки методів лікування та профілактики.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук