АМКУ дозволив «Альфа-банку» придбати «Укрсоцбанк» у UniCredit Group

ЕкономікаРоман Ганкевич, 8 вересня 201612780
АМКУ дозволив «Альфа-банку» придбати «Укрсоцбанк» у UniCredit Group
фото ZAXID.NET
«Укрсоцбанк» у Львові

Антимонопольний комітет дозволив компанії ABH Holdings S.A. (ABHH), яка опосередковано володіє «Альфа-Банком», купити 100% акцій ПАТ «Укрсоцбанк». Про це повідомляють у прес-службі регулятора.

Дослідження комітету показало, що сукупна частка учасників концентрації за підсумками 2014-2015 років та першого кварталу 2016 року склала 7% від загального розміру активів банківської системи України, а на кожному із сегментів ринку банківських послуг вона була нижче 24%.

В Антимонопольному комітеті також зазначили, що український ринок банківських послуг є висококонкурентним, і більшість опитаних експертів (зокрема, Національний банк України, Незалежна асоціація банків і Європейська бізнес асоціація) відповіли, що не бачать негативних наслідків від здійснення цієї операції.

Комітет також вважає, що в результаті банківська система України отримає більший і висококонкурентний банк, що має позитивно позначитися на її стабільності; споживачі отримають доступ до ширшої мережі відділень і банкоматів, а також до сучасних, досконалих і інноваційних продуктів і послуг; питома вага основних показників діяльності банку загалом не буде перевищувати 10% від загального обсягу банківської системи.

Нагадаємо, люксембурзька ABH Holdings S.A. купує «Укрсоцбанк» у італійської UniCredit Group. В обмін UniCredit отримала частку володіння в ABH в розмірі 9,9%. Також UniCredit отримала право призначити одного представника до Ради директорів ABHH і право ініціації публічного розміщення (IPO) ABHH.

Холдингові ABH Holdings належать «Альфа-банки» в Україні, Росії, Білорусі та Казахстані, а також Amsterdam Trade Bank в Нідерландах. «Альфа-груп», в яку входить ABH Holdings, - це одна з найбільших фінансово-промислових груп Росії.

До слова, про злиття «Альфа-банку» і «Укрсоцбанку» оголосили ще у 2015 році, однак АМКУ вирішила перевірити цю операцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук