Unicredit продав «Укрсоцбанк» власнику «Альфа-Банку»

ЕкономікаАндрій Стець, 11 січня 201641990
Unicredit продав «Укрсоцбанк» власнику «Альфа-Банку»

Люксембурзька ABH Holdings SA, якій опосередковано належить український Альфа-банк, викупила у UniCredit Group 100% акцій ПАТ «Укрсоцбанк». В обмін UniCredit отримала частку володіння в АВН у розмірі 9,9%. Також UniCredit отримала право призначити одного представника до Ради директорів ABHH і право ініціації публічного розміщення (IPO) ABHH. Про це йдеться у повідомленні Альфа-Банку, пише «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленням, структура угоди припускає, що UCG передасть свій пакет акцій в «Укрсоцбанку» компанії ABHH, приватній холдинговій компанії з інвестиціями в кількох банківських бізнесах в СНД, в обмін на випущені акції, які відповідають частці володіння у ABHH рівний 9,9%, після закриття угоди.

Угода передбачає певні права, що захищають інтереси обох сторін, що включають можливість для UCG призначити одного представника до ради директорів ABHH і право ініціації публічного розміщення (IPO) ABHH.

«Ця угода є одночасно тактичною і стратегічною. Завдяки їй ABHH наша інвестиційна холдингова компанія зі штаб-квартирою в Люксембурзі стане неперевершеним гравцем на українському банківському ринку, а глобальна італійська банківська група UniСredit (UCG) стане акціонером ABHH. Ми вітаємо UniCredit як партнера і розраховуємо використовувати їхній великий досвід роботи в 17 країнах Європи та технологічні ноу-хау для забезпечення розвитку ABHH на міжнародних ринках. Ця угода дозволить ABHH створити провідного гравця в роздрібному та корпоративному банкінгу, що має потужну платформу для росту і розвитку», - повідомив голова ABHH Петро Авен.

Закриття продажу очікується в 2016 році.

Додамо, що ABH Holdings належать Альфа-банки в Україні, Росії, Білорусі та Казахстані, а також Amsterdam Trade Bank у Нідерландах.

Альфа-груп, до якої входить ABH Holdings, - одна з найбільших фінансово-промислових груп Росії.

За даними Нацбанку, на 1 жовтня 2015 року за розміром активів «Укрсоцбанк» займав сьоме місце (43,08 млрд гривень), Альфа-Банк - восьме місце (41,9 млрд гривень) серед 123 діючих фінустанов.

Підсумовування цих показників виводило б об'єднаний банк на четверте місце слідом за державними Укрексімбанком (140,19 млрд гривень) і Ощадбанком (156,6 млрд гривень) і приватним українським ПриватБанком (241,81 млрд гривень).

«Укрсоцбанк» заснований в 1990 році. Його чистий збиток за 9 місяців 2015 року становить 8,71 млрд гривень переважно через донарахування резервів (6,57 млрд гривень) і негативну переоцінку валюти (2,29 млрд гривень). Статутний капітал банку на початок жовтня - 7,74 млрд гривень, власний - 8,23 млрд гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук