Amnesty International має свідків, які підтвердили вбивства полонених бойовиком «Моторолою»

Amnesty International має свідків, які підтвердили вбивства полонених бойовиком «Моторолою»
фото EPA
Полонені «кіборги», яких закатували бойовики ДНР

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International має як мінімум п'ять свідків того, як один із ватажків бойовиків Моторола вбив полоненого «кіборга» Ігоря Брановицького.

Про це розповів член моніторингової групи Amnesty International Кразімір Янков, повідомляє Громадське.

За його словами, є відео безпосереднього моменту, де українських військових у донецькому аеропорту беруть у полон. Серед полонених був Ігор Брановицький. За декілька хвилин його видно вже побитого із кров'ю на обличчі. Наступний момент – коли він вже мертвий.

«Його привели до якогось тиру, їх було там 12 осіб, і їх почали бити, щоб знайти, хто був кулеметником. Тому що під час боїв за аеропорт дуже багато сепаратистів були вбиті саме кулеметним вогнем. Як нам потім розповіли, люди, які там були – не було одного конкретного кулеметника. Всі стріляли з того, що було. Але Брановицький … виступив вперед, нам здається, що він хотів захистити решту», - розповів Янков.

Після зізнання «кіборга» побили до того, що він просто лежав у калюжі крові.

Потім зайшов Моторола і спитав, хто і для кого викликали швидку. Ми думаємо це зробив хтось із сепаратистів. Вони показали на Барновицького. Моторола сказав, що зараз йому «допоможе» – і двічі вистрілив йому в голову.

«Є мінімум п'ять свідків цього», – розповів Янков.

За словами члена моніторингової групи, причини та обставини вбивства ще трьох полонених – Олександра Бердеса, Василя Демчука та Павла Плацинського – наразі недостатньо зрозумілі.

Кразімір Янков також повідомив, що в Amnesty International знають про факти катування полонених як з боку бойовиків, так і з боку українських військових, але вбивства захоплених у полон вчиняли лише сепаратисти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук