АМУ вимагає повернути мажоритарну систему на місцевих виборах

27 березня 20093700

Асоціація міст України наполягає на поверненні до мажоритарної системи виборів на місцевому рівні, - заявив віце-президент АМУ з виконавчої роботи Мирослав Пітцик на прес-конференції у м. Вінниці 26 березня. Про це ZAXID.NET повідомили в Асоціації міст України.

У прес-конференції також взяли участь вінницький міський голова Володимир Гройсман, харківський міський голова Михайло Добкін, тернопільський міський голова Роман Заставний та херсонський міський голова Володимир Сальдо.

Учасники прес-конференції створили прецедент вже самою подією, зустрівшись із журналістами не у столиці, а в одному з обласних центрів. Як підкреслив Тернопільський міський голова Роман Заставний, "потрібно усім зрозуміти, що життя відбувається не тільки в Києві, мешканці міст і селищ живуть у цій державі, будують її і очікують позитивних змін".

А для того, щоб вони відбулись, потрібно йти тим шляхом, яким йде більшість європейських держав - шляхом передачі повноважень місцевим органам влади. "В рамках АМУ ми розпочали серйозну роботу, пов’язану зі змінами законодавства для посилення ролі місцевого самоврядування. Підкреслю - не ролі міських голів, а саме функцій і ролі місцевого самоврядування, щоб самі місцеві громади приймали ті чи інші рішення, які впливають на їхнє життя" - зазначив вінницький мер Володимир Гройсман, розповівши представникам ЗМІ про напрацювання Асоціації міст України щодо змін до діючого законодавства України.

Довiдка ZAXID.NET

АМУ - добровільне об‘єднання територіальних громад міст, районів у містах, сіл і селищ. Створена в 1992 році. До складу АМУ входить 579 члени.

АМУ бере активну участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування, реформуванні бюджетної політики та міжбюджетних відносин, надає інформаційну, організаційну та консультативну допомогу своїм членам, опікується питаннями підготовки та перепідготовки муніципальних кадрів, співпрацює з міжнародними організаціями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук