Анджей Дуда виступає за залучення Польщі до переговорів щодо Донбасу

Анджей Дуда виступає за залучення Польщі до переговорів щодо Донбасу

Новообраний президент Польщ​і Анджей Дуда заявив, що Польща й інші сусіди України повинні брати участь у пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Про це він сказав в інтерв’ю польському інформаційному агенству PAP.

«Бесіди на тему України потрібно проводити за новою формулою за участі Польщі та інших сусідів України... Я сподіваюся, і хотів би, щобачитьб ці переговори були проведені за участю Варшави... Міцний мир зможе забезпечити тільки оновлена ​​мирна конференція», – заявив Дуда.

На питання про відносини з РФ в контексті подій на сході України, Анджей Дуда зазначив, що ситуація дійсно складна, але він переконаний, що Польща не хоче мати поганих відносин з будь-яким сусідом, і ніколи цілеспрямовано не буде до цього прагнути.

«Якщо мова йде про Україну і Росію – тут входить у гру питання про взаємну повагу суверенітету і незалежності. Також повинні бути дотримані норми міжнародного права, встановлені відносини між державами. Сьогодні надзвичайно важливо, щоб Україна стабілізувалася і зміцнилася як держава. Польща повинна підтримувати Україну по-різному. Я не кажу про фінансову підтримку, але хоча б допомогти в будівництві державних інституцій», – сказав він.

Також Дуда висловив упевненість, що заморожування ситуації в Донбасі було б фатальним і може призвести до довгострокової загрози війни.

«Ми не хочемо цього, але я боюся, що не всі так думають ... ситуація, до якої потрібно прагнути – це відновлення старих кордонів, тому що вони були гарантією європейського порядку», – заявив новообраний польський президент.

Зазначимо, Анджей Дуда, який переміг на президентських виборах у Польщі, завтра виголосить присягу в Сеймі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук