Апеляційний суд Амстердама розглядає справу про повернення Україні скіфського золота

КультураК.С., 11 березня 20192020
Апеляційний суд Амстердама розглядає справу про повернення Україні скіфського золота
фото  AP
Виставка «Крим: золото і таємниці Чорного моря» проходила в амстердамському музеї Алларда Пірсона

У понеділок, 11 березня, Апеляційний суд Амстердама розгляне апеляцію на рішення про повернення Україні скіфського золота, яке експонувалося 5 років тому в музеї Алларда Пірсона в столицi Нiдерландiв.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр культури України Євген Нищук.

«Сьогодні в Апеляційному суді Амстердаму розпочинаються слухання справи щодо повернення в Україну експонатів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» більш відомої як «Скіфське золото». Представляю на ньому уряд, а також культурну та музейну спільноту України. Буду говорити про те, наскільки важливо повернути до Національного музею історії України ці унікальні артефакти, а також відповідати на ті питання, які турбують як представників ЗМІ, так і суспільство», – йдеться у повідомленні міністра.

Нагадаємо, у лютому 2014 року колекція була вивезена до Амстердаму для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря», яка проходила в амстердамському музеї Алларда Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири – в Криму. Серед 500-та експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Після анексії Криму Росією перед музеєм Алларда Пірсона постало питання: повернути експонати музеям Криму, чи повернути їх державі Україна, адже вони є частиною державного музейного фонду України. Справу передали до суду.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні скіфське золото, яке на час анексії Криму знаходилося на експозиції в голландському музеї.

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще протягом трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію.

У січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук