«Армія зробила за останні чотири місяці неможливе»
Суспільство

«Армія зробила за останні чотири місяці неможливе»

Колишній начальник Генштабу ЗСУ Михайло Куцин вважає, що українська армія може дати гідну відсіч Росії у разі вторгнення в Україну

Ірина Знась, 15 липня 2014 16566 4
фото Місія України при НАТО

На початку березня в Україні не було жодної військової частини, готової в повному складі до виконання основних завдань Збройних сил України за призначенням – захисту держави від зовнішнього ворога. Тому те, що зробила армія за останні чотири місяці - з розряду неможливого.

Про це під час своєї першої прес-конференції після відставки з посади у вівторок, 15 липня, заявив екс-начальник Генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Михайло Куцин, інформує Укрінформ.

«Завдяки тому, що в армії зберігся патріотичний кістяк, завдяки потужній підтримці народу і потоку добровольців, нам вдалось за два місяці підготуватись до гідної відсічі потенційної агресії з боку збройних сил Російської Федерації.  Найважче армії вчитись в умовах реальних бойових дій. А це власне зараз відбувається. Я дуже хочу, аби перед світлою пам’ятю тих солдатів і офіцерів, які віддали своє життя і здоров’я за Україну, ми врахували ці трагічні уроки. Про армію треба дбати в мирний час», – сказав Михайло Куцин.  

Він переконаний, що українська армія готова і спроможна дати відсіч зосередженим на кордоні російським військам, якщо вони спробують вторгнутися на територію України.

За словами Куцина, наразі угруповання російської армії на південному кордоні України, в окупованому Криму, становить 22 тисячі людей.

Крім того, майже 20 тисяч російських військовослужбовців зосереджені вдовж кордону (від Чернігівської області до Новоазовська на півдні). Зокрема, безпосередньо на ділянці на сході навпроти Донецької та Луганської області розташовані до 10-ти батальонотактичних груп російської армії.

При цьому екс-начальник Генштабу переконаний, що ці російські угруповання не можуть бути загрозою агресії для України. Натомість, як вважає Куцин, російські війська можуть бути використані в рамках "гуманітарної" або "миротворчої" операцій, про які заявляло російське керівництво.

«Але це не так просто, повірте. На кордоні вже створене достатньо потужне угруповання, яке може дати відсіч», - наголосив Михайло Куцин.

Він додав, що під виглядом миротворчих підрозділів можуть бути спроби перетину кордону для взяття під контроль тих населених пунктів, де сьогодні найбільше зібралося терористів

Зазначимо, що генерал-лейтенант Михайло Куцин був призначений начальником Генштабу ЗСУ 28 лютого 2014 року після початку агресії Росії в Криму та звільнений з посади 3 липня 2014 року. Тоді ж вже екс-начальник Генерального штабу Михайло Куцин був контужений в зоні проведення антитерористичної операції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук