Асоціація міст Львівщини засудила сміттєву люстрацію мера Турки

Головні Новини за 04 лютогоОксана Лабойко, 4 лютого 2015, 19:04 2206 0

Асоціація міст Львівщини засудила сміттєву люстрацію міського голови Турки Юрія Касюхнича. Для цього скликали термінове засідання і прийняли заяву до всіх правоохоронних органів – негайно відреагувати на такий факт. Там пояснили, що депутати мають право висловити мерові недовіру, але лише якщо його вину підтвердить суд. 

«Це можна назвати продовженням колабораціонізму. Міського голову обирала громада і тільки вона може висловити недовіру, якщо є підстави. Таких підстав я тут не бачу. І вважаю, що це рішення протизаконне, бо має бути рішення суду, яке б підтвердило вину міського голови. Тому цей випадок – антиконституційний», - пояснив начальник Городоцького районного управління юстиції Євген Сухович.

Проти подібної люстрації висловився і автор відповідного закону, народний депутат Євген Соболєв.

«Треба розповідати про всі його гріхи громаді і на наступних виборах не голосувати. Якщо люди знатимуть правду, відбір пройде природньо», - зазначив голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв. 

27 січня у Турці у сміттєвий бак кинули міського голову Юрія Касюхнича. З аматорського відео видно, як браві молодики виштовхують мера із сесії, а далі він вже у смітнику. Опісля депутати повернулись у залу і відправили Юрія Касюхнича у відставку. Хто саме додумався кинути його у смітник, запевняють, що не знають. 

«Депутати були настроєні, щоб у законний спосіб проголосувати. Ну, звичайно, були люди з громадських організацій зі Львові, із Самбора і так далі. І коли міський голова відмовився писати заяву про відставку, йому зробили народну люстрацію через сміттєвий бак», - розповів депутат Турківської міської ради Роман Мельник.

Депутати вважають, що дісталось меру заслужено. Бо, мовляв: він наживався з міської казни на ремонтних роботах.

«Були завищені ціни, зокрема на пісок, на який у нас в Турці роздрібна ціна 250 гривень. Пісок міська рада купила за 300 гривень», - наголосив депутат Турківської міської ради Руслан Шиян. 

Міський голова зараз на лікарняному. Звільненим себе не вважає. І переконує, що це - помста депутатів. 

«Була когорта депутатів, яка неодноразово обиралася, які були основою міської ради, яка заправляла, яка брала собі в оренду приміщення, яка приватизовувала земельні ділянки. У нас не одноразово виникали конфлікти і я накладав вето не на одне рішення міської ради», - наголосив Касюхнич. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук