Аукціон має сформувати адекватну ціну для державних підприємств, — Іванчук

На своєму засіданні уряд затвердив умови приватизаційного конкурсу Одеського припортового заводу.

«Сподіваюсь, що затверджені вимоги посприяють його ефективній продажі», — заявив депутат від «Народного фронту», голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

«Попередній уряд декілька разів подавав у Верховну Раду законопроект, який би дав можливість приватизувати ОПЗ. Нам вдалося зняти обов'язковість продажу 5-10% пакетів акцій. Це заслуга попереднього уряду і парламенту і я радий, що нинішній уряд підтримує цю ініціативу. Повинна бути конкуренція, але щоб забезпечити конкуренцію, треба спочатку забезпечити відкритий доступ всім бажаючим іноземним інвесторам»,  сказав Андрій Іванчук.

Голова комітету зазначив, що борг перед компанією Ostchem Дмитра Фірташа є фіктивним. Він повідомив, що продавати ОПЗ із зобов'язанням нового власника повернути борг Фірташу є злочином, і сказав, що звернеться із цього питання до Генеральної прокуратури.

«Я хотів би сказати, заборгованість у 5 млрд гривень компанії Ostchem Одеським припортовим заводом — це злочин. Це фіктивна заборгованість, яка була сформована за рахунок зловживань посадовими особами режиму Януковича — для того, щоб вкрасти державне підприємство. Погашення цієї заборгованості в будь-якій мірі —  це злочин, тому що заборгованість сформована фіктивно. Якщо ми зобов'яжемо покупця віддати 5 млрд гривень, то ця сума не надійде до Державного бюджету. Аукціон, який сформує адекватну ціну,  це найкращий спосіб для продажу підприємства»,  резюмував Іванчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук