Аваков пояснив обставини закупівлі бронежилетів «у Коломойського» за «дико завищеною ціною»

Глава МВС України Арсен Аваков роз’яснив обставини закупівлі бронежилетів за начебто «дико завищеною ціною».

Про це він написав на своїй сторінці Facebook в суботу, 2 серпня.

«Минулого тижня деякі видання та діячі підняли крик на тему закуплених МВС для потреб спецпідрозділів і Нацгвардії бронежилетів «у Коломойського», за «дико завищеними цінами», - написав він.

За його словами «бронік», як його розуміли на Майдані в грудні – це була жилетка з металевою пластиною спереду і ззаду.

«Незрозуміло, чи міг він захистити – точніше зараз зрозуміло – ні від чого б вони, ті «біоніки» нас не захистили. Але раніше я й, мабуть, Ви думали інакше. Зараз зрозуміло, що сучасний військовий бронежилет – це складна інженерна конструкція з броньованими пластинами, кевларовими вставками, купою усіляких кріплень, навісок та іншого…», - пояснив він.

Аваков пояснив, що коли почалися бойові дії і стало зрозуміло, що підрозділи сил АТО мають проблеми із захистом, У МВС і Міноборони почали працювати над вирішенням проблеми того, де взяти професійні бронежилети.

В результаті з’ясувалося, що єдине українське підприємство яке здатне виготовляти бронежилети відповідного класу захисту переповнене замовленнями від армії на місяці, кевларових касок не було зовсім. Саме тому у МВС було прийнято рішення купувати бронежилети за кордоном.

«З'ясувалося, що просто так теж не візьмеш. Квоти, дозволу ЄС, НАТО та інше. Звернулися до МВС Польщі – з проханням допомогти. Колеги підключилися – поступилися нам, по суті, частиною своєї квоти», - написав Аваков і пояснив, що у правоохоронному відомстві було вирішено брати найсучаснішу модель бронежилета максимально високої якості і ступеня захисту, бойового стандарту НАТО.

За словами глави МЗС переведення грошей з казначейства, а також перипетії з прийняттям закону щодо звільнення від мита жилетів, касок та інших спецзасобів, займали багато часу, тому Аваков вирішив особисто звернутися до Ігоря Коломойського з проханням авансувати закупівлю жилетів і особливо касок, які були потрібні «на вчора».

«Ігор Валерійович довго не думав – ні про що не питав – допоміг відразу. Жилети та каски ці, майже всі вже захищають хлопців на війні, перевірені, зручні – це найкраще, що є у нас на озброєнні із засобів захисту... Так ні ж, знайшлися розумники, критики, розвели славослів'я .. Журналісти із задоволенням почали тиражувати «смажене»», - підкреслив Аваков.

На думку Арсена Авакова у тій ситуації тримісячної давності купити дешево, простіше і швидше цих бронежилетів було неможливо.

«Не буде так. Мої принципи формування наших бойових одиниць – не брати вчорашнє, не латати старий мотлох, не ганятися за дешевизною на шкоду якості… Мова про життя людей, їх впевненості у своєму захисті, а значить, в боєздатності бойових одиниць в цілому», - переконаний Аваков.

За його словами куплені жилети і каски нині захищають підрозділи в зоні АТО. Окрім Нацгвардії їх передали до спецбатальйонів МВС – «Київ-1», «Азов», «Львів», «Дніпро-1», а також до підрозділів Миколаївської, Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Донецької (Маріуполь), Кіровоградської, Волинської, Рівненської областей...

«У понеділок (4 серпня, - ред.) іде останній запас разом з київськими батальйонами «Київ-2» і «Золоті ворота», які вирушають в бойову зону. Загалом, треба б купити ще тисячі три таких броне-комплектів захисту, однак завод-виробник, в рамках своїх контрактів з Міноборони і МВС Польщі, зможе нам виготовити, на жаль, тільки тисячу», - пояснив Аваков і наголосив, що силові відомства знову оголошують тендер – за максимальною планкою і вимог, і захисту.

«Будемо дивитися, чи зможе хтось крім слів запропонувати реальний продукт з реально високим стандартом якості», - повідомив міністр.

У липні 2014 року за результатами тендеру Департамент матеріального забезпечення МВС України отримав дві пропозиції: від ТОВ НВП «Темп-3000» та ТОВ ВКФ «Авіас». Перше підприємство пропонувало поставити бронежилети «Корсар» власного виробництва за ціною 8 тис. грн за одиницю і захисний шолом за ціною 2,6 тис. грн, а друге – бронежилет KWM (5-й клас захисту) за ціною 18 тис. 387 грн і шоломи захисні за ціною 3 тис. 91 грн.

Глава МВС пояснив, що продукція ТОВ «Авіас» була на порядок вищою за якістю у порівнянні з «Корсарами» ТОВ «Темп-3000». Усі спецзасоби «Авіаса» - виробництва Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego «MASKPOL» SA, Польща. Якісні та технічні характеристики цієї продукції відповідають даній категорії в країнах НАТО, а саме: бронежилет укомплектований кевларовими щитками, які прикривають зони нижньої частини спини, паху, боків, плечей; каски дозволяють також захищати шию і плечі.

В комплект поставки польських бронежилетів входять натільна сорочка, кріпильні сумки для предметів і розвантаження, причому всі аксесуари - знімні і можуть бути розміщені на бронежилеті з урахуванням індивідуальних потреб бійця. Спеціальна сумка, для всього набору. Каски, крім спеціальної системи м'якого кріплення, покривають знімним тканинним захисним чохлом і внутрішньої шапочкою з натуральної бавовни.

У пропозиції фірми «Темп-3000» дані доповнення були відсутні.

Крім того, учасники конкурсу повинні були надати сертифікати якості продукції, а також протоколи випробувань, проведених Державним науково-дослідним інститутом МВС у 2014 році щодо відповідності пропонованої продукції вимогам профільних стандартів ДСТУ та ГОСТ.

Учасники ТОВ ПКФ «Авіас» надали документи в повному обсязі, в тому числі копії сертифікатів, зареєстрованих у державній системі сертифікації УкрСЕПРО і протоколи випробувань, виданих у липні 2014 року. Крім того, фірма «Авіас» висловила готовність здійснити поставку протягом 7 - 10 днів з моменту підписання договору.

Фірма «Темп-3000» надала протокол випробувань іншого типу бронежилета, ніж той, який був заявлений до постачання і не мала сертифікату відповідності якості продукції, а також не була в стані вказати терміни поставки продукції.

«Таким чином, комітет конкурсних торгів МВС України прийняв рішення про співпрацю з ТОВ ВКФ «Авіас», - пояснив міністр.

Комплекти індивідуального захисту були поставлені для потреб спецбатальйонів МВС і Нацгвардії за ціною заводу-виробника, тобто, фірма «Авіас» відмовилася від винагороди за цю угоду враховуючи наявність зовнішньої військової загрози і складну ситуацію із забезпеченням бійців Національної гвардії України, які беруть участь в антитерористичній операції.

Уряд Польщі сприяв в оформленні дозволу з боку НАТО на те, що дана продукція була вилучена з резервного фонду Міністерства оборони Польщі.

«МВС України висловило подяку МВС Республіки Польща та особисто Міністру внутрішніх справ Польщі пану Бартоломею Сенкевичу за сприяння у здійсненні даного проекту. Я доручив співробітникам міністерства відкрити всі матеріали - опублікувати і фото скани сертифікатів, і скани документів і фото з випробувань. Та вони є на багатьох сайтах - наприклад частина є тут на офіційному сайті МВС», - резюмував Арсен Аваков.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук