Аварійність газопроводів ГТС України в сім разів нижча, ніж аналогічних систем в Росії

ЕкономікаРоман Ганкевич, 15 квітня 20189690
Аварійність газопроводів ГТС України в сім разів нижча, ніж аналогічних систем в Росії
фото DT.ua
За останні п'ять років аварійність українських газопроводів в сім раз нижча, ніж аналогічних систем у Росії

Останні п'ять років спостережень показали, що аварійність магістральних газопроводів України в сім разів нижча, ніж аналогічних систем в Росії. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» написав Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. За його словами, при цьому газопроводи «Північного потоку-1» і відрізок магістрального газопроводу Ямал-Західна Європа, що йде через Білорусь, завантажуються «Газпромом» рівномірно і постійно.

На частку української ГТС випадає балансування запитів європейських споживачів, а це означає, що обсяг поставок може за добу зрости вдвічі або так само різко скоротитися. Для будь-якої європейської газотранспортної системи і її оператора це кожен раз виклик.

Експерт відзначив, що українська ГТС з цим справляється. «За останні роки не було жодного випадку, щоб українська сторона (фізичний оператор ГТС — ПАТ «Укртрансгаз») не виконала своїх зобов'язань», — зазначає експерт.

За його словами транспортна система, транспортники і диспечери справлялися навіть у ситуаціях, коли «Газпром» докладав усіх зусиль, щоб проблеми в українській ГТС виникли: зменшував тиск на вході в газотранспортну систему України нижче договірного і, відповідно, нижче нормативного, різко змінював заявлений обсяг поставок, не надавав своєчасно українським диспетчерам інформацію про плани транспортування російського газу тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАК «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами у суди в Європі для арешту активів російської компанії «Газпром» через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук