«Нафтогаз» виграв Стокгольмський арбітраж проти «Газпрому»

За результатами арбітражних процесів, «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу»

ЕкономікаРоман Ганкевич, 28 лютого 20189090
Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» за позовом до «Газпрому»

Державна компанія «Нафтогаз України» заявила, що виграла Стокгольмський арбітраж проти «Газпрому» за контрактом. Про це повідомили у прес-службі компанії.

Як зазначається, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. За рішенням Стокгольмського арбітражу «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі $4,63 млрд за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Арбітражний суд також відхилив вимоги «Газпрому» щодо штрафів за начебто незаконно відібрані «Нафтогазом» обсяги транзитного газу.

Контракт на транзит між «Нафтогазом» і «Газпромом» діє на період 2009-2019 рр. Згідно з документом «Газпром» повинен щорічно передавати не менше 110 млрд м3 газу для його транзиту територією України, в той же час діюча версія контракту не передбачає будь-яких штрафів за менші обсяги.

У разі програшу «Нафтогазу», збитки у перерахунку на кожну українську родину могли скласти 146 тис. грн. Зважаючи на перемогу в арбітражі, сума в перерахунку на кожну сім'ю в Україні - плюс 5 тис. грн, підрахували в прес-службі компанії.

Нагадаємо, «Нафтогаз» виграв Стокгольмський арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Про це у компанії заявили 22 грудня 2017 року. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року. Зокрема, українська сторона домоглася скасування вимог «Газпрому» «бери або плати» на $56 млрд. Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для України, що купується у «Газпрому».

Суд також відмовив «Газпрому» у вимозі покласти на Україну обов'язок платити за газ, який РФ самовільно поставляє на неконтрольовані території Донбасу. Втім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, «Нафтогаз» повинен виплатити «Газпрому» близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ у попередні періоди.

У листопаді 2017 року, «Газпром» подав апеляцію про оскарження і часткове скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо продажу-купівлі газу. У січні 2018 року українська сторона запропонувала російському монополісту провести взаємозалік штрафних санкцій. Остаточні суми розрахунків між компаніями стануть відомі після другого рішення суду - за контрактом про транзит газу.

У свою чергу Європейський Союз має намір провести з Україною і Росією тристоронні переговори щодо продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему після фінального рішення Стокгольмського арбітражу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук