«Автомайдан» запустив проект для контролю доходів суддів

«Автомайдан» запустив проект Prosud, покликаний контролювати діяльність українських суддів, йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці проекту.

«Наш проект є своєрідною ревізією судової системи. Судді є однією з найбільш закритих та одночасно найбільш схильних до корупції “каст”. Саме тому проведення судової реформи – одне з першочергових завдань для нашої країни», – йдеться у повідомленні.

Для цього був створений сайт prosud.info, на якому буде розміщений аналіз декларацій суддів, які порівнюватимуться з відомостями з майнових реєстрів. Наразі на сайті розміщені вже декларації 7766 суддів.

«Кожен суддя на сайті має своє “досьє”, в якому будуть зазначені його офіційні доходи та членів сім’ї в розділі “Статки”, в розділі “Майно” буде вказана загальна площа квартир, житлових будинків, земельних ділянок судді та його родини, натиснувши “Професійні показники” діяльності, ви зможете переглянути кількість розглянутих суддею справ та скарг на нього», – додали автори проекту. Втім, цей розділ поки перебуває на стадії створення, оскільки Вища кваліфікаційна комісія суддів поки що не надала дані про суддів, але незабаром повинна це зробити.

У разі невідповідності декларацій та статків судді, згідно з повідомленням, його відвідуватиме «Автомайдан», а зібрані дані передаватимуться компетентним органам.

Також всі судді, що брали участь у «справах Майдану», матимуть помітку червоного кольору біля фото профілю «Участь у справах Майдану».

Автори проекту закликали всіх, хто має інформацію про незаконне збагачення суддів, повідомляти її через спеціальну форму.

Нагадаємо, що підписаний президентом закон «Про судоустрій і статус суддів» передбачає звільнення судді, якщо він не зможе підтвердити легальність своїх доходів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук