Бандеру, Шухевича та шістдесятників вилучили зі ЗНО-2013

Христина Нога, 23 січня 2013692816
Степан Бандера та Роман Шухевич

З програми ЗНО з історії України вилучено прізвища оунівців Степана Бандери та Романа Шухевича, а також низки відомих шістдесятників. Зокрема, там немає «Сверстюка, Алли Горської, Івашка, Драча, Лук’яненка, Світличного – великої когорти шістдесятників, які зароджували дисидентський рух. Залишився тільки Василь Симоненко», – каже керівник ЛРЦОЯО Лариса Середяк.

У коментарі ZAXID.NET директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти розповіла, що з програмою ЗНО можна ознайомитися на сайті центру.

«В навчальній програмі шкільній ці прізвища (Бандери та Шухевича, – ред.) є. Але відповідно до шкільної програми затверджуються програми зовнішнього незалежного оцінювання – щороку. І в цьогорічній програмі ЗНО з історії України вилучено прізвища і додано нові», – сказала Лариса Середяк.

Так, з її слів, до нової програми ЗНО долучено прізвища, які повинні знати майбутні абітурієнти: «Вони є в шкільних програмах. Скажімо, доданий Петровський, П’ятаков, Щорс, Хрущов. Доданий Микола Амосов, що добре, Патон і так далі».

«Щоб потім ніхто не сказав, що є питання про Щорса, умовно кажучи, а його не було в переліку – то цього року він є у переліку. Його не було минулого року. І важливо акцентувати увагу вчителів історії та дітей, які готуються до здачі історії України, щоб вони працювали з цьогорічною програмою, а не минулорічною», – наголосила Лариса Середяк.

Повна програма зовнішнього незалежного оцінювання з історії України на 2013 рік.

Нагадаємо, у Львові видали посібники з історії України для 5 та 11 класів, які в тому числі містять розділ про УПА. Як зазначив тоді видавець посібника для п’ятикласників Олег Фешовець, посібник є відступом від політики замовчування. Видавці наголошують, що посібник замовляють освітяни з різних регіонів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук