Українські банки отримали право заокруглювати суми касових операцій

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не відбуватиметься

ЕкономікаАндрій Стець, 25 вересня5050
З 1 жовтня 2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 і 5 коп. перестають бути засобом платежу

Національний банк України з 25 вересня надав банкам право заокруглювати суми касових операцій у зв'язку з вилученням монет дрібних номіналів.

Як повідомили в Нацбанку, банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України та за правилами, встановленими постановою правління НБУ від 15 березня 2018 року № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Результати заокруглення є іншими операційними доходами/витратами банку», - наголошується у повідомленні НБУ.

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не відбуватиметься.

Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 24 вересня 2019 року № 117 «Про внесення зміни до постанови правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82», яка набуває чинності з 25 вересня 2019 року.

Як інформував ZAXID.NET, протягом наступного року монети, що вийшли з обігу, можна обміняти у всіх відділеннях українських банків.

З 30 вересня 2020 року по 30 вересня 2022 року монети обмінюватимуть тільки у відділеннях уповноважених банків («ПриватБанк», «Ощадбанк» і Райффайзен банк Аваль) і у НБУ. Від жовтня 2022 року монети цих номіналів не братимуть до обміну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук