Баскетболісти на візках влаштували показову гру у центрі Львова

СпортОльга Перехрест, 5 червня 20168770
Баскетболісти на візках влаштували показову гру у центрі Львова
фото ZAXID.NET
Гравці львівського клубу зіграли товаристську гру на фестивалі

Сьогодні, 5 травня, в рамках фестивалю вуличного спорту Yarych Strеet Fеst львівська команда з баскетболу на візках Union Basket Lviv влаштувала показову гру.

Команда Union Basket Lviv існує трохи більше місяця. Десять років тому у Львові вже грали у баскетбол на візках, але та команда не протрималась довго – через брак фінансування.

Висота кільця для гравців на візках така сама, як і в звичайному баскетболі

«Були люди нагорі, які вирішували, які види спорту пріоритетні, які ні. Баскетбол – це командна гра і фактично медаль належить команді. А вони в пріоритет ставлять ті види спорту, де можна набрати більше медалей. Але гра динамічна, красива! Було би ще з візками простіше...», - каже капітан команди Павло Козак.

Нова команда не входить до державної системи «Інваспорт» та не прив'язана до Національного комітету спорту інвалідів. Павло Козак каже: «ми самі по собі».

Павло грав ще у попередній команді. Окрім баскетболу, чоловік професійно займається жимом штанги лежачи, змагається на рівні зі «здоровими». Але одразу сміється: «Як кажуть, немає здорових – є недообстежені». Каже, його найкращий результат – 140 кг.

Раніше Павло Козак виступав за збірну України

Зараз у команді Union Basket Lviv є 10-12 гравців. Головна проблема баскетболістів – бракує візків. На всю команду є 7 спеціальних візків, зроблених на замовлення. Сам Павло Козак грає у тому самому візку, у якому пересувається за межами майданчику. Каже, що хоча у швидкості не поступається іншим, але програє у маневреності. Окрім цього, грати на звичайному візку просто небезпечно. Вартість одного спеціального візка починається від 2 тисяч доларів. З їх купівлею команді допомогли друзі та спонсори: ІТ-компанії Symphony Solutions, Remit і Lohika. Долучився й доброчинний фонд «Ар’янна».

Окрім львівського клубу, подібна команда є в Одесі – але тамтешні гравці не збираються регулярно. Є команда в Харкові, але й вона, за словами Павла, вже не та, що раніше. Павло Козак каже, що коли в України була повноцінна баскетбольна збірна, то вони вигравали 4-ті та 3-ті місця. Але зараз команди як такої нема. Кілька гравців зараз грають в Росії, ще двоє – в Ліоні.

Зараз львівську команду запрошують грати у Голандію та Польщу. Є профільні клубні турніри з баскетболу на візках. Але для участі в них Union Basket Lviv мусить мати щонайменше 10 хороших візків – та краще зігратись як команда.

Гравці грають на спеціальних візках, які виготовляють на індивідуальне замовлення

«За місяць часу ми досягнули більше, ніж попередня команда за 2 роки. Зараз шукаємо молодих хлопців чи дівчат з ампутацією кінцівок. Оскільки через них як правило йде напад. Є також потреба ще в кількох візках», - каже Павло Козак. 

За емоційністю гри Union Basket Lviv нічим не поступаються від інших баскетболістів

фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук