У Львові створили баскетбольну команду для спортсменів на візках
В унікальному колективі зараз п’ятеро ентузіастів
У Львові народилась нова баскетбольна команда. Відтепер відчути смак перемог у цьому спорті можуть люди з ураженням опорно-рухового апарату. Зараз в унікальному колективі п’ятеро ентузіастів. Проте вони сподіваються, що незабаром їхні лави поповняться.
Максима Барбанова баскетбол колись повернув до життя після страшної аварії. Хлопець виступав за донецьку команду, захищав кольори паралімпійської збірної. Та війна на сході України на два роки відібрала у Максима улюблену справу. Тепер, він отримав ще один шанс.
«Це адреналін, азарт, для тих, кому це подобається. Такий захоплюючий вид спорту. Здається, працювати треба сильно фізично», – каже гравець баскетбольної команди Максим Барбанов.
Десять років тому у Львові вже існувала така команда. Однак через брак коштів – занепала. Ініціатор відродження Антон Нікулін розповідає, що зараз в країні немає аналогів львівського колективу. Відтак змагання хочуть проводити з іноземними суперниками. Інвабаскетбол потребує спеціальних візків, яких поки що лише п’ять.
«Цей візок ще має бути оснащений такими спеціальними ніжками, щоб спортсмен, коли максимально швидко стартує, не перевертався», – розповідає ініціатор створення команди Антон Нікулін.
Амплуа у спортсменів такі ж, як у звичайному баскетболі. Розподіляють їх, заважаючи на ступінь ураження.
«Відповідно до найменших уражень – це більш функціональні хлопці. І до серйозних уражень, де хлопцям трохи важко справлятися в деяких вправах. Вони класифікуються від одного до чотирьох з половиною. Не більше 12 балів має одночасно перебувати на майданчику», –пояснює головний тренер команди Мар’ян Пітин.
Поки що хлопці засвоюють ази, зокрема, переміщення і кидки. Вправлятимуться щосуботи.
«Ця гра досить швидка і динамічна. Це дуже хороші кардіонавантаження. На зір це добре, на реакцію, на все», – говорить гравець баскетбольної команди Павло Козак.
Хлопці, які вже відчули командний дух, запрошують приєднатись до них інваспортсменів, які не бояться відкриватись чомусь новому.