Баскське терористичне угруповання ЕТА припинило існування

Від 1959 року терористи організації вбили понад 800 людей

СвітКатерина Чурилова, 2 травня 20180
ЕTA «вирішила покласти край своєму історичному існуванню»

Баскська терористична організація ETA в середу, 2 травня, в своєму листі оголосила про повну ліквідацію своїх осередків, повідомляє LB.ua з посиланням на іспанські ЗМІ.

Баскська екстремістська група ЕTA оголосила в середу, що вона «повністю розпустила всі свої структури» в листі, надісланому в газету й адресованому баскським установам і прихильникам. У посланні також ідеться про те, що ЕTA «вирішила покласти край своєму історичному існуванню» і «припинити свою діяльність», оскільки «вважає завершеною свою політичну програму».

У листі організація визнала свою відповідальність за відмову від баскського «політичного конфлікту».

Зазначено, що учасники терористичної організації вбили 853 осіб, щоб створити незалежну державу на півночі Іспанії і на півдні Франції.

Нагадаємо, ще рік тому ЗМІ повідомляли, що баскська ліворадикальна націоналістична організація почала роззброєння.

У березні 2016 року один із колишніх лідерів політичного крила баскського терористичного угруповання ЕТА – націоналістичної партії «Батасуна» – Арнальдо Отегі вийшов із в’язниці, відсидівши 6,5 років.

ЕТА – одна з найстаріших терористичних організацій Європи, створена в 1959 року, як рух студентського опору. Молодь виступала проти диктатури генерала Франко та його намагань знищити культуру і традиції басків. ЕТА швидко переросла у воєнізоване угруповання і сформулювала мету — незалежність Країни Басків. Але після смерті диктатора Франко — організація залишилася і підпала під вплив радянського КДБ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук