Bellingcat знайшов російський слід у атаці на гуманітарну колону в Сирії

СвітЛюбко Петренко, 23 вересня 20162130
Bellingcat знайшов російський слід у атаці на гуманітарну колону в Сирії

На місці атаки на гумконвой у Сирії знайдено фрагмент російської бомби. Це підтвердило розслідування, проведене експертами Bellingcat, результати якого опубліковано на сайті організації.

Експерти Bellingcat зазначають, що вони зв'язалася зі загоном сирійської цивільної оборони, який дислокується неподалік від місця атаки. Саме добровольці цього загону на прохання Bellingcat витягли й сфотографували два фрагмента авіабомби з місця авіаційної атаки на гуманітарний конвой ООН поблизу сирійського міста Алеппо.

Аналіз і порівняння отриманих знимкок з реальним хвостовим стабілізатором авіабомби ОФАБ-250-270, дозволили однозначно ідентифікувати фрагмент боєприпасу. Це – хвостова частина осколково-фугасної авіабомби ОФАБ-250-270 – некерованої бомби радянського, а пізніше – російського виробництва.

У повідомленні Bellingcat відзначається, що раніше було широко задокументовано використання бомб цього типу як сирійською, так і російською авіацією в ході авіаударів в Сирії. У матеріалі наголошується, що такі бомби не використовуються авіацією США чи інших країн НАТО, зокрема, безпілотниками Predator, які нібито зауважили російські військовики неподалік від місця інциденту.

Автори розслідування відзначають, що сумнівів в типі використаної бомби більше немає, питання полягає тільки в тому, хто саме скинув її на гуманітарну колону – російський чи сирійський літак.

Як інформував ZAXID.NET, у понеділок, 19 вересня, у Сирії поблизу місту Алеппо було завдано авіаудару по автомобілях гуманітарного конвою ООН. Внаслідок атаки загинуло близько 20 осіб, у тому числі співробітник міжнародної організації «Червоного Хреста і Червоного Півмісяця».  18 з 31 вантажних автомобілів ООН були знищені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук