Без гарячої води може залишитись частина львів’ян

Головні новини Львова 12.04Ірина Ващишин, 12 квітня 2016, 18:06 0

Сьогодні, 12 квітня, на «Львівтеплоенерго» обмежили постачання газу до мінімального рівня. Відтак гарячою водою забезпечити усіх споживачів підприємство не зможе. Однак сталося це не з вини тепловиків, а лише тому, що у НАК «Нафтогаз» вчасно не підписали необхідних документів. Потерпатимуть натомість звичайні мешканці.

Обмежити подачу газу на ТЕЦ-1 прийшли представники «Львівгазу». Надходження палива зменшили до технологічного мінімуму, а мережу опломбували.

«Тобто в роботі залишаються два котли. Теплоносій буде подаватися до лікарень, дитячих садків, навчальних закладів. Для мешканців це означатиме, що гарячої води не буде», ― пояснив начальник дільниці газопостачання міських установ ПАТ «Львівгаз» Ігор Соколовський.

Причиною ж усьому ― проста формальність. На газопостачання «Львівтеплоенерго» мало угоду із НАК «Нафтогаз» до кінця березня. Документи на її продовження подали ще в середині минулого місяця, але відповіді з Києва дотепер немає. А без угоди газу не буде.

«Досі дана угода з невідомих для нас причин не підписана і відповідно в нас немає ліміту газу на квітень місяць», ― відзначила речник ЛМКП «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

Аби подати гарячу воду усім своїм споживачам, ТЕЦ 1 щогодини використовує сім тисяч кубометрів газу.

«Зараз об’єм газу зменшився в рази і на даний момент є 2800 кубів газу. Частина мешканців, можливо, не отримає гарячого водопостачання через те, що ми будемо неспроможні з цією подачею газу», – додав начальник ТЕЦ-1 Михайло Петельський.

Однак теплоенерго, крім непродовженої угоди, має ще один клопіт ― 34 млн боргу перед «Львівгазом».

«Справа в тому, що коли до нас надходять кошти від мешканців за оплату теплопостачання ― є розподільчий рахунок. Тобто кошти автоматично ідуть газовикам. Натомість в січні місяці у НАК Нафтогазі не була узгоджена ця процедура і частина цих коштів, яка мала іти у «Львівгаз», вона вся автоматично пішла на рахунки НАК Нафтогазу. Тобто «Львівгаз» не отримав жодних коштів і це спричинило те, що виникла заборгованість», ― зазначила Ганна Пищула.

Порозумітися із газовиками «Львівтеплоенерго» сподівається найближчими днями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук