Безвізовий режим з ЄС стане причиною масової «втечі» українців, - ЗМІ

СуспільствоРоман Ганкевич, 16 листопада 201410730
Безвізовий режим з ЄС стане причиною масової «втечі» українців, - ЗМІ
фото ТСН
Після скасування візового режиму з України виїде близько 3 млн людей

Після скасування візового режиму між Україною та ЄС, який прогнозують на 2015 - 2016 роки, Україну чекає масштабна еміграція населення. За декілька років після старту безвізового режиму, Україну можуть покинути близько 3 мільйонів людей.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише експерт з грошових переказів і банківського обслуговування мігрантів Андрій Гайдуцький.

Як приклад він наводить досвід ряду країн Центральної та Східної Європ, з яких після вступу в ЄС почався масовий відтік жителів.

«Можна прогнозувати, що протягом кількох років після скасування візового режиму з України виїде близько 3 млн людей – переважно до ЄС. І хоча очікується поки що тільки скасування віз, а не лібералізація ринку праці ЄС для українців, дуже високий розрив в оплаті праці буде сильно мотивувати наших громадян виїжджати за кордон», - зазначив експерт.

За прогнозами польського Центру східних досліджень OSW, еміграція українців буде посилюватися до 2028 р. У 2015-2017 роках і в 2025-2028 роках буде активний ріст, пов'язаний спочатку з відміною візового режиму, а потім з приєднанням до ЄС. Особливий інтерес до України має Польща – саме туди найближчим часом виїдуть на роботу понад 1 млн українців.

Між тим, за словами Гайдуцького, активній еміграції українців будуть сприяти два основні фактори. По-перше – це напружена військово-політична ситуація. По-друге - це складна економічна ситуація (зниження рівня зайнятості та реальних доходів населення).

Головним же фактором стане значний розрив у доходах населення між Україною та країнами ЄС, що підсилить бажання українців поїхати на роботу за кордон.

«Міграція українців - незворотний процес. Для них робота за кордоном – це можливість реалізуватися, заробити на розвиток своєї родини, сформувати певні заощадження, придбати досвід і корисні контакти. Тому проблема полягає зовсім не в тому, що вони можуть поїхати, а в тому, щоб вони хотіли і могли повернутися», - вважає експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук