Бідні крадуть у бідних

Контейнери для вживаних речей грабують роми, безхатьки і панки

СуспільствоВікторія Іваскевич, 7 вересня 2016, 20:13 2011 2

Контейнери, де львів'яни можуть залишити непотрібні книжки та одяг, регулярно потерпають від грабіжників. Спільнота взаємодопомоги «Емаус – Оселя» була змушена навіть прибрати один з ящиків, адже одяг з нього не лише постійно цупили, але й розкидали по всій окрузі. Крім того, вандали ламають замки і самі контейнери.

З контейнерів, які стоять по всьому місту, одяг, книжки та іграшки потрапляють до волонтерів спільноти взаємодопомоги «Емаус – Оселя». А далі – або у крамничку вживаних речей, або в осередок підтримки безпритульних у Винниках. Тут одяг та взуття роздають усім, хто у скруті. Та для когось чи то Винники задалеко, чи просто не терпиться, тож розбирають контейнери прямісінько під церквою.

І явище масове: в таких контейнерах пасуться безхатьки, панки і так звані люди ромської національності. Останніх не так давно відганяв львів'янин Влодко Хіцяк.

«В самому контейнері там хтось був. Мабуть, хтось з дітей. Вони це витягали і передавали, а інші носили. Я підійшов запитав, що вони роблять, вони відповіли, що їм священик дозволив, – розповідає чоловік. – Я зрозумів, що це просто крадіжка і сказав, що зараз викличу поліцію і щоб вони звідси забирались».

Сама історія трапилась на Сихові поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Парох церкви Орест Фредина каже: не соромляться красти і посеред білого дня, і навіть під час недільної служби. Вже і замки змінювали, і ключ ховають у церкві, проте винахідливі люди завжди знайдуть спосіб, як обійти систему.

«Такі контейнери я бачив в Європі. Ніхто там навіть не пробував щось прикручувати або робити. Спосіб дуже простий – поклав, висипав. У нас бачите: «совєцкий чєловєк» знайшов спосіб – кладуть туди дитину, або я навіть бачив і дорослих. Перевернули, той звідти все викидає, потім таким способом закидають назад», – розповів о. Орест.

Речі, які не підійшли, просто розкидають біля церкви. Один з таких контейнерів на Левандівці навіть довелось забрати взагалі. Його роми розкрадали регулярно, розповідають соціальні працівники.

«Проблема не тільки в тому, що крадуть, що ці речі розкидають по території і, власне, самі контейнери нищать, зривають замки, вони їх просто ламають, ручки видирають», – зазначила соціальний працівник спільноти взаємодомоги «Емаус – Оселя» Ольга Біянська.

В «Оселі» кажуть: із ромами пробували навіть домовитись. Більше того, речей для них ніхто не шкодує. У певні дні тижня вони можуть приходити в осередок підтримки безпритульних людей та взяти одяг і для себе, і для родичів. І в такі дні, розповідають соціальні працівники, особливо людно.

«Кожен раз вони беруть мішок з дитячим, вибирають собі дорослий, кожен раз розказують, які в них великі сім’ї, скільки в них там дітей і онуків, кажуть, що їм дуже мало дали, треба ще», – розповіла соціальний працівник спільноти взаємодомоги «Емаус– Оселя» Галина Качоровська.

Одну таку групу журналістам навіть вдалося впіймати «на гарячому». Коли підійшли до контейнера на Валовій, молодий чоловік попросив знімальну групу повернутись пізніше. Мовляв, зараз усередині контейнера «дуже бідна людина, яка шукає для себе одяг». Коли чоловік виліз з контейнера з купою одягу та книжок, розповів, що безкоштовний одяг, який роздають в осередку підтримки безпритульних у Винниках вже перебраний і йому не підходить. А кращий одяг можна знайти в «оселівській» крамничці, але там за них потрібно платити гроші. Тому, за його словами, бажано все ж потрапити в контейнер першим.

На місце крадіжки журналісти викликали поліцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук