Білорусь може вийти з Митного союзу, - Лукашенко

СвітВолодимир Балита, 11 жовтня 201317230
Олександр Лукашенко

Президент Білорусії Олександр Лукашенко розраховує на скасування з 1 січня 2014 року стягування з республіки мит за експорт нафтопродуктів з російської нафти.

За його словами, в іншому випадку Мінську буде не під силу подальша участь у Митному союзі.

«Путін обіцяв - з 1 січня 2014 року усуваємо всі вилучення та обмеження в торгівлі», - заявив Лукашенко на прес-конференції для російських ЗМІ в Мінську, зазначивши, що Білорусь щорічно перераховує до бюджету РФ близько $4 млрд експортних нафтових мит.

«В іншому випадку ми Митний союз не потягнемо, якщо не будемо бачити від нього економічного ефекту», - сказав президент.

Він зауважив, що якби Мінськ не перераховував до бюджету РФ мита від експорту за межі МС вироблених з російської нафти нафтопродуктів, "ми б вже Емірати тут могли побудувати".

Президент підкреслив, що від усунення вилучень і обмежень у взаємній торгівлі виграли б не лише Білорусія і РФ, але і їх партнер у Митному союзі Казахстан.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що в разі приєднання до зони вільної торгівлі з ЄС Україна не зможе взяти на себе низку зобов'язань Митного союзу, тому що нормативні бази Євросоюзу і МС несумісні. Відтак вхід для України до Митного союзу буде закрито. Згодом у Міністерстві закордонних справ Росії назвали «утриманством» бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які вигідні для неї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук