Білорусь: ПАРЄ проводить засідання у стилі з’їздів КПРС

СвітМарта Кривецька, 5 жовтня 20125120
Білорусь: ПАРЄ проводить засідання у стилі з’їздів КПРС
фото sprotiv.org

У Міністерстві закордонних справ Білорусі вважають, що Парламентська Асамблея Ради Європи проводить свої засідання в стилі з'їздів КПРС.

Про це начальник управління інформації - прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Савіних заявив сьогодні, коментуючи дії членів політичного комітету ПАРЄ, які запропонували представнику Білорусі залишити засідання комітету.

«Цей казус зайвий раз доводить, що європейські парламентарії політично ангажовані, відірвані від реальності. Складається враження, що стиль проведення партійних з'їздів часів застою в СРСР - це не суто радянська специфіка. Вона цілком успішно відтворена в ПАРЄ», - відзначив А.Савіних.

На вчорашньому засіданні Комітету з політичних питань ПАРЄ в Страсбурзі, на якому обговорювалося білоруське питання, стався скандал – офіційного представника Білорусі попросили залишити зал, оскільки у нього не було спеціального запрошення на цей захід.

Білорусь залишається єдиною європейською країною, що не входить до Ради Європи. У 1993 році республіка одержала статус спеціального запрошеного в ПАРЄ, але була позбавлена його після референдуму 1996 року, підсумки якого міжнародне співтовариство не визнало. У червні 2009 року ПАРЕ прийняла резолюцію про повернення Білорусі статусу спецзапрошеного за умови скасування страти або введення мораторію на неї. Проте в 2010 році у Білорусі відбулися нові страти, після чого ПАРЄ офіційно рекомендувала своїм членам не відвідувати країну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук