Білорусь виключила російський рубль із складу резервних валют Нацбанку

СвітРоман Ганкевич, 15 червня 20173630
Білорусь виключила російський рубль із складу резервних валют Нацбанку
фото DW / E. Samedova
З 2004 року білоруський Нацбанк публікував показники резервів, розраховуючи їх за національною методикою у російських рублях

Білорусь відмовилася від російського рубля, вивівши його зі складу золотовалютних резервів. Про це йдеться в прес-релізі Національного банку республіки Білорусь (НБРБ), пише DW.com.

Як зазначається, НБРБ з 1 липня виводить російський рубль зі складу золотовалютних резервів і повністю переходить на міжнародні стандарти при розрахунку. З 2004 року білоруський Нацбанк публікував показники резервів, розраховуючи їх відразу двома способами: за національною методикою і методикою, що спирається на стандарти МВФ.

Національні стандарти включали до складу резервів не тільки російський рубль, який не розглядається МВФ в якості резервної валюти, а й дорогоцінні камені і метали, що не належать до монетарного золота.

Перехід на міжнародні стандарти, як йдеться в заяві регулятора, допоможе вдосконалити управління золотовалютними резервами, а також досвід, отриманий «в ході участі в Програмі з консультування та управління резервами Світового банку, рекомендацій МВФ і практики управління офіційними резервними активами центральними банками інших держав».

На 1 червня резерви Білорусії, розраховані за міжнародними стандартами, становили $5,2 млрд, за національними - $5,6 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук