Білоруських добровольців можуть стратити за факт участі в АТО на Донбасі

За участь в антитерористичній операції на сході України Міністерство внутрішніх справ Білорусі погрожує співгромадянам кримінальною відповідальністю аж до розстрілу.

За інформацією міністерства, за участь у військових діях на Донбасі можуть судити за статтею 133 КК РБ («Найманство»), передає еizvestia.com.

«Але не можна нехтувати й більш суворим покаранням, аж до смертної кари – наприклад, якщо скоєно вбивство», - відзначають експерти із законодавства республіки Білорусь.

У Кримінальному кодексі республіки Білорусь (КК РБ) військовим злочинам присвячено багато статей. Переслідуванню підлягає як пропаганда війни - поширення в будь-якій формі поглядів, ідей чи закликів з метою викликати агресію однієї країни проти іншої, так і більш серйозні злочини, які можуть бути класифіковані як «злочини проти безпеки людства» і каратися смертною карою.

Експерти зауважують, що білорусам не допоможе і від'їзд з батьківщини, адже КК РБ застосовується незалежно від місця вчинення злочинів, які віднесені до військових, а до таких відносять: геноцид, злочини проти безпеки людства, застосування зброї масового ураження, порушення законів і звичаїв війни, злочинні порушення норм міжнародного гуманітарного права під час збройних конфліктів та інші.

Між тим, у Міністерстві внутрішніх справ України питання участі білоруських громадян у добровольчих батальйонах, які задіяні в АТО прокоментували так: «З точки зору законів України білоруські громадяни, які на добровільних засадах вступили в будь-який батальйон або організацію, також можуть бути притягнуті до відповідальності - у разі доведення їх злочинних дій».

При цьому з боку законів України немає значення, чи доброволець виступає за Донбас, чи за Київ.

Між тим правоохоронці нагадали, що на службу в Національну гвардію та інші структури, які підкоряються Міністерству оборони або Міністерству внутрішніх справ України, громадяни іншої держави не приймаються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук