Білоруський бізнесмен відмовився купувати «Сбербанк» в Україні

ЕкономікаРоман Ганкевич, 3 серпня 20171710
Компанія білоруського бізнесмена відкликала заявку на купівлю українського «Сбербанку»

Компанія білоруського бізнесмена Віктора Прокопені VP Capital відкликала з Національного банку України (НБУ) заявку на придбання ПАТ «Сбербанк». Про це йдеться у повідомленні прес-служби білоруської компанії пише «Интерфакс-Запад».

«Ми ухвалили рішення відкликати з НБУ заявку на купівлю українського ПАТ «Сбербанк» для того, щоб сконцентруватися на інших планованих інвестиціях і проектах, над якими ми працюємо», - сказав представник VP Capital.

За словами представників компанії, «придбання підрозділу міжнародного банку є неймовірно складним процесом, що потребує великої кількості часових ресурсів». «Ми, як і раніше, вважаємо, що на сьогодні купівля бізнесу Сбербанку України - це чудова інвестиційна можливість, але ми вирішили сфокусуватися на інших проектах», - йдеться у повідомленні прес-служби.

У VP Capital наголосили, що заявку було відкликано з власної ініціативи компанії. При цьому в компанії заявили, що рішення не пов'язане з нещодавною відмовою НБУ погоджувати придбання істотної участі в київському Сбербанку Саїду Гуцерієву та Григорію Гусельникову. «Наша заявка не має нічого спільного із заявкою Гуцерієва та Гусельникова. Рішення про відкликання нашої заявки не пов'язане з їхньою заявкою», - зазначив представник VP Capital.

Як повідомлялося, громадянин Білорусі та Кіпру Віктор Прокопеня 30 червня подав до НБУ пакет документів на погодження опосередкованої (через «Паритетбанк») купівлі 100% акцій українського «Сбербанку». Також повідомлялося, що VP Capital подала до регулюючих органів Білорусі документи, необхідні для придбання 99,83% акцій білоруського «Паритетбанку» за $50 млн.

Віктор Прокопеня є засновником низки фінансових та інвестиційних компаній. За даними VP Capital, раніше він виступав як співінвестор із Саїдом Гуцерієвим за деякими проектами, а нині має спільний бізнес із сім'єю Гуцерієвих, який реалізується в партнерстві із заснованим нею інвестфондом Larnabel Enterprises.

«Сбербанк» (раніше - дочірній банк «Сбербанка Росссии», до цього - банк «НРБ») заснований у 2001 році. Його єдиним власником є «Сбербанк России». За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року він посідав сьоме місце за розміром активів серед 90 банків, що діяли в Україні.

До слова, раніше повідомлялося, що російський «Сбербанк» в Україні порівняно з 2016 роком істотно збільшив доходи. Згідно з фінансовим звітом банку, його чистий процентний дохід за перші шість місяців поточного року склав 1,652 млрд грн, що на 20,6% менше, ніж за відповідний період 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук