Російський «Сбербанк» в Україні порівняно з 2016 роком істотно збільшив доходи

В українській «дочці» російського банку відзвітували про отримання прибутку

Українська «дочка» «Сбербанку Росії» за підсумками січня-червня 2017 року одержала 74,385 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період минулого року її чистий збиток становив 3,026 млрд грн, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Згідно з фінансовим звітом банку, його чистий процентний дохід за перші шість місяців поточного року склав 1,652 млрд грн, що на 20,6% менше, ніж за відповідний період 2016 року.

З вирахуванням витрат на формування резервів чистий процентний дохід склав 394,726 млн грн, тоді як за відповідний період минулого року цей показник становив «мінус» 2,71 млрд грн.

Активи банку за вказаний період знизилися на 16,7% – до 40,201 млрд грн, в тому числі кредити і аванси клієнтам – на 12,5%, до 35,268 млрд грн.

ПАТ «Сбербанк» (раніше – ПАТ Дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано у 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2017 року за розміром активів (42,873 млрд грн) фінустанова посідала сьоме місце серед 90 банків, що діяли в країні.

Як повідомлялося, «Сбербанк России» 27 березня оголосив про плани з продажу 100% акцій українського дочірнього банку консорціуму інвесторів. До нього увійдуть латвійський Norvik Banka, який належить бізнесменові Григорію Гусельникову, і білоруська приватна компанія, підконтрольна синові власника нафтової компанії «Русснефть» Саїду Гуцерієву. Російський «Сбербанк» при цьому офіційно заявив про вихід з українського ринку.

10 квітня НБУ отримав перший пакет документів для погодження придбання 77,5% акцій ПАТ «Сбербанк» (Київ). Документи подав громадянин Великої Британії та РФ Гуцерієв. Другий пакет документів, на купівлю 22,5% акцій ПАТ «Сбербанк», замість Norvik Banka 14 квітня подав громадянин Великої Британії та РФ Гусельников.

Згодом комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків та платіжних систем Національного банку України ухвалив рішення відмовити в узгодженні придбання значної участі Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникову в ПАТ «Сбербанк», а також Максиму Мікітасову і Павлу Фуксу - в ПАТ «Промінвестбанк».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук