Більшість людей, що залишились в зоні АТО, стають жертвами трудової експлуатації

СуспільствоІрина Знась, 17 жовтня 20146980

Ризик стати жертвою торгівлі людьми для осіб, які залишились в зоні військових дій на сході України, зріс удесятеро. Про це у п’ятницю, 17 жовтня, під час прес-конференції розповіла голова загальноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович.

«Ризик бути експлуатованим в зоні військових дій завжди дуже високий. Це як трудове рабство, так і сексуальне. При цьому зафіксувати і оприлюднити зараз якісь дані про те, що відбувається на сході України, майже неможливо, адже всі громадські організації змушені були покинути регіон», – розповіла Любов Максимович.

За її словами, найпоширенішими є факти трудового рабства, коли чоловіки змушені працювати на терористів – копати окопи, будувати укріплення. На другому місці сексуальне рабство жінок, яких можуть викрадати.

«Що стосується фактів викрадання людей для використання їх органів, такі факти, мабуть, є. Але ані зафіксувати їх, ані захистити якось людей зараз неможливо. Вочевидь люди, які добре знають, скільки на цьому можна заробити, намагаються скористатися із беззаконня в регіоні», – додала громадська активістка.

При цьому найменш захищеними є діти-сироти, яких можуть використовувати як з метою трудового чи сексуального рабства, так і розглядати їх як об’єкти для донорства.

«На щастя, на урядовому рівні розуміють масштаб проблеми, тому зараз зроблено усе можливе, щоб дітей із зони без особливого погодження не вивозили за межі країни», – зазначила Любов Максимович.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук