Більшість українців бачать Донбас у складі України, – дослідження

Згідно з результатами опитування, українці є рішучими у своєму бажанні відновити територіальну цілісність

Більшість українців вважають, що Донбас має залишитися у складі України. Про це свідчать результати опитування, проведеного у травні 2017 року аналітичним центром США International Republic Institute (IRI).

Наголошується, що такої думки дотримуються і респонденти з підконтрольною Україні частині Донбасу.

«Дані вказують, що народ України не прийме розділу території своєї країни», – говорить директор IRI з питань Євразії Стівен Нікс.

«Три роки з початку конфлікту на сході України, забрав 10 тис. життів і змусив 1,7 мілн осіб переселитися, українці залишаються рішучими у своєму бажанні відновити територіальну цілісність і в тому, що вони відкидають незаконної окупації підтримуваними Росією сепаратистами», – додав він.

Так, згідно з результатами опитування, 80% українців по всій країні і 73% на Донбасі переконані, що підконтрольний сепаратистам регіон Донбасу повинен залишатися в складі України.

При цьому 60% опитаних не вважають, що уряд робить достатньо для утримання контролю над звільненими районами в регіоні.

72% назвали поліпшення економічної ситуації та створення робочих місць найкращими заходами для повернення окупованого Донбасу.

На території України для IRI опитування проводила соціологічна група «Рейтинг». Дослідження тривало з 21 квітня до 5 травня 2017 року, у ньому взяли участь 2400 жителів України, також 1 378 респондентів були опитані у контрольованих районах Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка коливається у межах 2%. Середня частота відповіді становила 64,2 %.

До слова, Міжнародний республіканський інститут (International Republican Institute) — некомерційна організація, що проголошує метою своєї діяльності надання допомоги окремим країнам у будівництві демократії. Директор МРІ — сенатор від штату Аризона Джон Маккейн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук