Майже 53% українців підтримують двомовність радіостанцій і телеканалів

При цьому 60% українців хочуть, щоб держава збільшувала кількість українськомовного контенту на радіо і ТБ

Майже 53% українців підтримують двомовність радіостанцій і телеканалів
фото умовне

Понад 50% українців підтримують мовлення на телеканалах та радіостанціях російською та українською мовами, але при цьому хочуть, щоб українська переважала, свідчать результати соціологічного дослідження «Сприйняття українцями телерадіоефіру: результати дослідження громадської думки», яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

«На запитання “Якою мовою в Україні мають здійснювати мовлення телеканали та радіостанції?” 23,6% респондентів відповіли, що лише українською, 52,8% – і українською, і російською, але українська мова має переважати», – сказав на презентації результатів дослідження член Нацради Сергій Костинський, повідомила агенція «Укрінформ».

Крім того, понад 60% респондентів підтримують збільшення державою кількості українського та українськомовного контенту в теле- і радіоефірах вітчизняних телеканалів і радіостанцій.

Дослідження проводилося КМІС протягом травня-червня, опитано 2021 респондента у 110 населених пунктах за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, з листопада 2016 року в Україні почав діяти закон, який зобов’язує радіостанції збільшувати кількість пісень українською мовою. Квоти вводяться поступово і вже з листопада 2018 року, згідно з цим законом, в ефірі більшості радіостанцій звучить мінімум 35% українськомовних пісень. Також закон передбачає, що усі радіостанції повинні транслювати мінімум 60% своїх програм українською мовою. За найменші порушення цього закону Нацрада призначає радіостанціям рекордні штрафи.

Раніше також в Україні почали діяти мовні квоти на телебаченні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук