Більшість вчителів не змогли б скласти ЗНО, – результати експерименту

СуспільствоОксана Руда, 24 вересня 201420370

В одній з областей України був проведений експеримент: вчителям запропонували здати тести із завданнями, які використовувалися в 2008-2012 роках для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) їх випускників.

Результати експерименту, в якому брали участь майже 1 тисяча вчителів, вразили: правильно виконали всі завдання лише 37 педагогів з 973, що взяли участь в експерименті. Більшість педагогів змогли виконати тільки 50-75% завдань. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук, передає ZN.UA.

За словами Лікарчука, жоден з представників педагогічної спільноти 14 сільських районів та міст області не зміг правильно виконати всі завдання тесту. Менше 25% завдань виконали 11 вчителів математики з 752 учасників експерименту, 33 викладача англійської мови з 577, 26 – з 410 вчителів фізики. Більшість педагогів змогли виконати тільки 50-75% завдань.

Серед тих, хто складав тести, були і молоді, і досвідчені педагоги. Всі вони пройшли державну атестацію, відзначені різними нагородами і званнями. У всіх є вища педагогічна освіту (а то і дві) і не одне посвідчення про підвищення кваліфікації в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти.

Наведені факти дають підстави, принаймні для чотирьох висновків, сказав Лікарчук:

Перший. В Україні посиленими темпами відбуваються процеси професійної деформації вчителя. Її причини: соціальне, морально-етичне, професійне старіння педагогів.

Другий. В Україні зруйнована система підготовки кваліфікованих педагогічних кадрів.

Третій. У загальноосвітніх навчальних закладах відсутня адекватна система атестації і оцінки педагогічних кадрів. Існуюча - не що інше, як безплідна бюрократична процедура з відвертим корупційним присмаком. Статистики тих, хто не пройшов атестацію, в Україні немає.

Четвертий. Вже не перший рік спільнота працівників освіти і вчителі наголошують про необхідність суттєво переглянути навчальні плани в загальноосвітніх навчальних закладах, скоротивши кількість предметів для інваріантивного вивчення.

Як варіант вирішення проблеми з кадрами в школах Лікарчук називає запровадження ліцензування педагогічної діяльності. «Тобто кожен, у кого є вища педагогічна освіта і бажання працювати в будь-якому навчальному закладі, повинен отримати ліцензію», – пояснює він.

В УЦОЯО свідомо не називають область, де проводився експеримент і зазначають, що це не має особливого значення. «Адже біда в тому, що гіпотетично подібні результати можемо отримати і в інших регіонах країни», – сказав Лікарчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук