Близько 10% українців не вважають себе патріотами

СуспільствоНазарій Тузяк, 22 серпня 20172930

Кожен десятий українець не вважає себе патріотом своєї країни. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Загалом патріотами вважають себе 83% опитаних соціологами українців, ще 7% не змогли дати відповіді на питання.

«У всіх регіонах України кількість тих, хто вважає себе патріотом перевищує 75%: на Заході таких 88%, у Центрі – 84%, на Сході – 83%, на Півдні – 77%. Водночас у південних областях 18% опитаних заявили, що не можуть говорити про себе, як про патріотів своєї країни. На Сході таких респондентів – 11%, у Центрі – 8%, на Заході – 5%», – йдеться у прес-релізі соціологічної групи «Рейтинг».

Як зазначають соціологи, чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто вважає себе патріотом. Серед російськомовних патріотами себе вважають 80%, серед україномовних – 85%.

Окрім того 76% опитаних заявили, що, якби сьогодні стояв вибір, то вони б підтримали проголошення Незалежності України. Цей показник, як і кількість українців, які вважають себе патріотами, суттєво не змінився із 2014 року.

«Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, на Заході (93%). У Центрі таких опитаних 76%, на Півдні – 66%, на Сході – 64%. Водночас в останніх двох макрорегіонах кількість тих, хто має протилежну думку становить 21%-22%. Чим молодші респонденти та чим вищий рівень їхньої освіти, тим рівень підтримки проголошення Незалежності України серед них вищий», – розповіли соціологи.

P. S. Дослідження соціологічної групи «Рейтинг» проводили з 2 по 13 серпня. Соціологи опитали 2000 респондентів віком 18 років і більше років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка дослідження не перевищує 2,2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук