Близько 15% українських підлітків курять

Причиною цього у МОЗ вважають приховану рекламу цигарок, яка набула поширення в країні

У МОЗ оприлюднили статистику щодо куріння

Понад 20% українців курять цигарки, а серед молоді зловживає тютюном майже кожен сьомий. Про це повідомив Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ).

Зазначається, що ініціатива U-Report за підтримки UNICEF опитала українську молодь щодо куріння.

«Майже 21% опитаних U-репортерів зазначили, що курять. Серед опитаних віком 14–17 років тютюн уживає 14,6%», – йдеться у підсумках опитування.

Крім того повідомляється, що серед молоді у віці 18–19 років цигарки курять 21%.

«Частка тих, хто ніколи не пробував тютюнової продукції, незначна — лише 24,3%», – додали дослідники.

Окрім того, серед тих, хто нині не курить, близько половини пробувало курити кальяни — 49,2%. Звичайні цинарки дегустували 44,2% опитаних некурців, папіроси зі смаковими добавками — 23,7%, вейпи — 19,4%.

Також результати опитування продемонстрували, що 60,4% молоді бачили рекламу цигарок, попри те що реклама тютюну в Україні заборонена ще з 2012 року. У МОЗ зазначили, що тютюнові компанії знайшли лазівки в законодавстві й використовують вітрини магазинів як рекламні щити.

«Основна проблема полягає в тому, що всі точки продажу перетворилися на місця реклами тютюну. Якщо ми розглянемо цю проблему з точки зору захисту прав дітей — це пряме порушення права на здоров’я. Діти не можуть обирати, дивитися чи не дивитися на рекламу цигарок, оскільки вони проходять повз кіоски, купують різні продукти і наражаються таким чином на рекламу. З точки зору громадського здоров’я, потрібно заборонити видиме розміщення цигарок у місцях продажів, щоб попередити дитяче куріння», — наголосив заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Владислав Збанацький,

Дослідження тривало впродож 5–7 вересня 2018 р. за допомогою СМС, FB, Telegram та інших каналів; у ньому взяли участь 12 276 U-репортерів віком 14–34 роки.

До слова, у парламенті зареєстровано законопроект № 9065, який передбачає стократне збільшення штрафів за продаж тютюну та алкоголю неповнолітнім та запровадження кримінальної відповідальності за втягнення малолітніх у п’янство.

Також документ пропонує запровадити заборону на продаж тютюну та алкоголю у торгових точках менше від 40 м2, якщо вони розташовані ближче, ніж 200 метрів до шкільних подвір’їв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук