Болгарія зупинила будівництво «Південного потоку»

СвітРоман Ганкевич, 18 серпня 20146640

Болгарія оголосила про зупинку робіт на газопроводі «Південний потік». Міністр економіки і енергетики Болгарії Васіл Штонов доручив Болгарському енергетичному холдингу призупинити всі дії в рамках проекту «Південний потік».

Причиною такого рішення стала «невідповідність проекту вимогам Єврокомісії», повідомляється на сайті міністерства.

Штонов заявив, що проект залишиться замороженим до тих пір, поки не буде відповідати вимогам Єврокомісії. Зараз міністр розпорядився припинити всі дії в рамках проекту, в тому числі укладення нових договорів.

Євросоюз зажадав від Болгарії призупинити будівництво «Південного потоку» ще 3 червня. Брюссель вказував на невідповідність проекту європейського Третього енергопакету, згідно з яким власниками розташованих в Євросоюзі трубопроводів не можуть бути компанії, які зайняті у видобутку газу.

Крім того, ЄС передбачає, що під час укладання контрактів на будівництво газопроводу болгарські і російські компанії отримали привілеї.

На початку серпня компанія «Стройтрансгаз», 50% якої належить Геннадію Тимченку, відмовилася від будівництва болгарської ділянки «Південного потоку». Наступником компанії в російсько-болгарському консорціумі став «Центргаз», який належить «Газпрому».

Будівництво «Південного потоку» ведеться з 2012 року. Потужність газопроводу повинна становити 63 млрд куб. м на рік. Частину трубопроводу буде прокладено по дну Чорного моря. Трубопровід довжиною близько 1,5 тис. км пройде по території Болгарії, Сербії, Угорщини та Словаччини.

«Газпром» допускає будівництво відгалуження в Австрію. Введення газопроводу в експлуатацію заплановане на 2015 рік, а на проектну потужність він має вийти у 2018 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук