Будинки архітектора Ле Корбюзьє у семи країнах включили до списку спадщини ЮНЕСКО

КультураРоман Ганкевич, 17 липня 20169100
Будинки архітектора Ле Корбюзьє у семи країнах включили до списку спадщини ЮНЕСКО
фото DW
Будівлі Вайсенхоф в Штутгарті

Роботи швейцарсько-французького архітектора Ле Корбюзьє в семи країнах включені в список ЮНЕСКО. Таке рішення сьогодні було прийнято комісією ЮНЕСКО під час засідання в Стамбулі, повідомляє DW.

У список потрапили в тому числі дві будівлі житлового селища Вайсенхоф в Штутгарті. Раніше Німеччина робила дві невдалі спроби домогтися їх включення до списку всесвітньої культурної спадщини.

Зазначимо, що Ле Корбюзьє - найвідоміший архітектор, який став новатором в галузі архітектури свого часу і засновником міжнародного стилю модерністичної архітектури. Він відмовився від панівної на початку ХХ ст. тенденції античного вигляду будівель і перейшов до модернізму та функціоналізму.

Одним з перших майстрів почав використовувати каркас із залізобетону, масштабне скління фасадів, вільне планування поверхів, а також створювати тераси на дахах.

Вважається, що Ле Корбюзьє створив прототип сучасної забудови міст. Архітектор видав чимало книг, які внесли істотний внесок у формування нового архітектурного стилю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук