Букерівську премію отримала американка

СвітНаталія Зубрицька, 23 травня 20136190
Букерівську премію отримала американка
фото runyweb.com
Лідія Девіс

Американка Лідія Девіс стала лауреатом міжнародної Букерівської премії (Man Booker International Prize 2013). Ім'я переможця було оголошено в середу ввечері на урочистій церемонії в музеї Альберта і Вікторії в Лондоні.

Серед претендентів був і російський письменник Володимир Сорокін. Він став другим росіянином, що потрапив до переліку номінантів – першою була Людмила Улицька в 2009 році.

Лідії Девіс 65 років, вона відома як автор коротких оповідань, романів, есе, а також як перекладачка класичної французької літератури, передусім Пруста і Флобера.

До списку номінантів, крім Сорокіна і Девіс, цього року увійшли також У. Р. Анантамурті з Індії, Аарон Аппельфельд з Ізраїлю, Інтізар Хусейн з Пакистану, Янь Ліеньке з Китаю, а також Марі Ньдяй з Франції та Йосип Новакович з Канади, швейцарець Пітер Штам і американка Мерілін Робінсон.

 Міжнародна Букерівська премія вручається з 2005 року раз на два роки письменникам-небританцям, чиї твори доступні англійською мовою. Лауреат премії отримує 60 тисяч фунтів стерлінгів і 15 тисяч фунтів на переклад книги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук