Бюджет розвитку Львова через кризу недоотримає понад 500 млн грн

Мерія бачить вихід з такого становища в отриманні кредиту ЄБРР

Бюджет розвитку Львова через карантин та економічну кризу цьогоріч недоотримає понад 500 млн грн. Про це заявив міський голова Андрій Садовий.

«Цього року дуже складна ситуація. Станом на травень у нас було мінус 220 млн грн, на червень ми очікуємо недонадходження поза 300 млн грн. Бюджет розвитку буде десь на півмільярда невиконаний», – повідомив він.

За словами Андрія Садового, 750 млн грн кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку допомогли б «збалансувати ситуацію по всіх наших підприємствах».

«Але я маю дебати з нашими депутатами, адже вони вже пішли в виборчу риторику, думають, як Садовому нашкодити. Садовий знайде вихід з будь-якої ситуації, але не можна робити заручниками ситуації працівників наших комунальних підприємств і об'єкти, які ми будуємо у Львові. Ремонт Шевченка, Хмельницького, Хуторівки йде повним ходом, хочемо цього року почали вулицю Бандери. Я виїжджав позаминулого тижня на площу Двірцеву – така краса, що на її фоні приміщення вокзалу виглядає не дуже, його вже треба ремонтувати», – сказав мер Львова.

Як повідомила прес-служба Львівської міської ради, щоби місто могло взяти участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в межах надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, сесія ЛМР повинна підтримати відповідну ухвалу. У такий спосіб вдалося б залучити близько 20 млн євро, що дозволило б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, зокрема кошти на виплату заробітної плати працівникам.

Проте депутатам кілька сесійних засідань поспіль бракує голосів, аби підтримати ухвалу.

Бюджет розвитку – це складова частина спеціального фонду місцевого бюджету, яка надає можливості громаді зробити покращення інфраструктури. Його дохідна частина наповнюється, здебільшого, з таких надходжень: єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, кошти від продажу землі несільськогосподарського призначення, субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм.

У Львові через карантин було скасовано сплату єдиного податку для тих груп бізнесу, які не працювали. Згідно з прогнозом економічного департаменту ЛМР, можливі втрати бюджету через несплату ЄП цьогоріч сягатимуть 42 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук