Чехія вирішила змінити свою міжнародну назву

Чеська Республіка перейменується для англомовного світу

СвітАндрій Стець, 15 квітня 20160
Чехія вирішила змінити свою міжнародну назву
фото Vlasta Juricek

Влада Чеської Республіки затвердила ще одну офіційну назва країни - Чехія (англійською мовою - Czechia).

Друга офіційна назва країни була схвалена президентом Мілошем Земаном, прем'єром Богуславом Соботкой, спікерами обох палат парламенту, міністрами закордонних справ та оборони. Про це пише LB.ua посиланням на портал Around Prague.

Тепер, для надання рішенню міжнародного статусу МЗС Чехії попросить ООН внести переклади короткої назви на шість офіційних мов в базу даних Організації.

Зазначимо, що наразі в базі даних ООН, де кожна держава має офіційну політичну назву, вона може за власним вибором запропонувати скорочений варіант. В даний час в базі даних зазначено тільки назву країни з двох слів – «Чеська Республіка» (англійською - Chezh Republic).

На думку чеської влади, ухвалення відповідного рішення «спростить життя» компаніям, політикам і спортсменам.

«Очікується, що введення єдиної офіційної версії спростить багато питань, наприклад, як правильно вказувати назву країни одним словом на різних конференціях, на футболках чеської збірної або в інших випадках, де не потрібно використовувати повну назву країни», - зазначає портал.

Прихильники перейменування кажуть, що слово Czechia англійською мовою можна простежити до середини 19-го століття і слово було визнане чеським управлінням геодезії і картографії як одне з можливих альтернативних слів для позначення країни на карті світу.

Однак в самій Чехії є і противники перейменування, серед них міністр регіонального розвитку Карла Слєхтова, яка стверджує, що Czechia буде звучати подібно до «Чечні» і вживання цього слова призведе до плутанини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук