Через «дірку» в законі шахтарі-регресники не отримують пенсій

Головні новини Львова 02.08Христина Шевченко, 2 серпня 2016, 19:25 1056 0

Гірники-регресники, тобто шахтарі, які отримали професійні травми, – не можуть отримати своєї законної пенсії. Все через те, що скасували санстанцію, яка юридично засвідчувала професійні травми. А от нову структуру такими функціями не наділила.

Через професійні травми, які виникають у тяжких умовах праці, гірники і закінчують кар'єру, не досягнувши пенсійного віку.

Олег ще не пенсійного віку, але з кар'єрою уже покінчив. Став регресником після 22 років роботи в шахті через професійну травму.

«В мене радикуліт 5 років і бронхіт, в багатьох колег проблеми з легенями і ногами», – розповів гірник Олег.

Закон передбачає – у таких випадках шахтарі мали б отримувати пенсію за професійні травми. Зазвичай на шахті раніше проводив розслідування головний лікар санстанції, а потім з комісією заповнював спеціальний акт, однак тепер головного лікаря санстанції не існує, оскільки структуру розформували.

«Ми всі інстанції обходили, фонди обходили, дорогу перекривали – ніхто на нас не звертає уваги», – нарікають шахтарі.

За положенням Кабміну функцію санстанції на себе перебрала Державна служба з питань праці. Вона і проводила розслідування на шахті.

«Ми організували, скликали комісію, комісія була присутня, ми почали розслідувати ці причини профтравм», – розповіла начальник відділу з питань гігієни праці Галина Новачук.

Проте акти відмовився підписати фонд соціального страхування. Начальник відділу Роман Сташкевич запевняє: він не має законної підстави підписувати документ.

Виявляється, Кабмін санстанцію розігнав, але не передав її повноваження новій структурі, тобто не вніс змін у постанову за 2011 рік, де вказано, що в розслідуванні професійних травм головує лікар СЕС.

І шахтарі, і Державна служба з питань праці не раз звертались до Кабміну, аби ті змінили закон. Однак наразі жодної реакції.

Висять в повітрі шахтарі-регресники з усієї України. Вони, як правило, є годувальниками сімей. Гірники іншу роботу за станом здоров’я не можуть знайти, а багатьом до пенсійного віку ще далеко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук