Через кліматичні зміни на Поліссі масово всихають хвойні ліси

Наразі загальна площа всихання лісів в Україні — майже 400 тис. га

Через посуху дерева втрачають опір до заселення короїдами

В останні роки спостерігається значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся. Осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську та частково Львівську області, та продовжують збільшуватись по всій території України. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

Зазначається, що наразі загальна площа всихання становить 395,4 тис. га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тис. га, що вже перевищило річні показники минулого року.

У Держагентстві зазначили, що попри всі зусилля лісівників, на площі близько 30 тисяч га цей процес має негативну тенденцію до збільшення.

«У травні цього року ми фіксували всихання на площі близько 350 тис. гектарів, до серпня воно збільшилося майже на 50 тис. гектарів. Біологічна пожежа поширюється геометричною прогресією, і лісівники мають давати їй відсіч. Заходи не популярні, але вкрай необхідні», – зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Водночас у агентстві не уточнили, що мається на увазі під словосполученням « непопулярні заходи».

Прес-служба Держлісагентства зазначає, що в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов'язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і зменшується кількість опадів, через це знижується рівень ґрунтових вод, тому дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами.

Поширений в Україні верхівковий короїд знищує дерево під корою, воно починає синіти зверху донизу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук