Через ремонт дороги у Личаківському районі Львова може обвалитися житловий будинок

СуспільствоЮрій Герун, 31 жовтня 2017, 20:22 3624 2

Ремонт вул. Горівської, що у Личаківському районі Львова, завершився зсувом ґрунту, що зупинився ледь за метр від стіни житлового будинку. Вісім сімей, що там мешкають, бояться втратити житло. У районній адміністрації запевняють, що все під контролем. І обіцяють почати роботи з укріплення вже цього тижня.

Жителі будинку раптово опинились на краю прірви. Після серйозного дощу поблизу їхнього житла утворився зсув.

«В 9 годині вечора почули, що шось падає. Звук такий був. І хлопці вийшли подивилися, що ґрунт біля самого будинку зсунувся просто на дорогу. А дорогу до того робили і підривали, щоб робити дорогу», – розповіла мешканка вул. Ялівець Людмила Васильєва.

«Тут ніколи не було такої широкої дороги. Дорога була не ширше ніж 3 м тепер 5 заклали», – сказала мешканка сусіднього будинку Ірина.

У відомчому будинку, збудованому півстоліття тому, вісім квартир. Сусідство із урвищем неабияк бентежить людей, адже до стіни будівлі заледве більше метра.

«Ці дерева, що там внизу, були на рівні з верхніми. Берег був плавний. Нормально все було. Вони зробили обвал. Треба було зробити якісь сваї чи блоки поставити. Тим паче осінь, чому вони літом не почали», – бідкається мешканець сусіднього будинку Володимир Бандрівський.

Тендер на реконструкцію вул. Горівської виграла фірма ПП «Будформат» на замовлення Личаківської райадміністрації. Працівники фірми стверджують: коли підкопували пагорб, думали, що він міцніший.

«При проведені земляних робіт була запректована маленька підпірна стінка і коли почали копати корито, виявилось, що відкос зроблений з насипного ґрунту. Тобто ця маленька підпірна стінка не могла витримати цього навантаження. Зараз проектна організація розробляє новий проект і частина коштів, які виділені нам на ремонт дороги піде на укріплення стінки», – запевнив головний інженер ПП «Будформат» Володимир Костецький.

У Личаківській адміністрації створили комісію з надзвичайних ситуацій. Обіцяють виправити ситуацію у найкоротші терміни. Щоправда, роботами з укріплення займеться уже інша фірма - «Галицька будівельна група». Для цього вже розробили проект і виділили додатково 300 тис. грн.

«Була загроза – ми зупинили, бо зійшов насипний ґрунт. Залишився ґрунт, на якому побудований будинок. Якщо би ті дощі дальше йшли, то могла бути можливість того, що кут будинку часом не тріс. Можливо б, і виселяли мешканців з тих перших і других поверхів», – сказав голова Личаківської райадміністрації Іван Лозинський.

До робіт обіцяють приступити ще цього тижня. А повністю закінчити підпірну стіну до 25 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук