Через рік у Латвії планують запровадити євро

СвітНаталія Зубрицька, 1 січня 20135440
Через рік у Латвії планують запровадити євро
фото ТСН
Євро

У 2013 році Латвія готуватиметься до запровадження в країні євро. Це, як очікується, відбудеться рівно через рік – 1 січня 2014 року.

Керівництво країни впевнене, що до кінця першого півріччя встигне виконати всі умови, які вимагає керівництво єврозони.

За словами керівника Європейського руху в Латвії Андріса Гобіньша, запровадження євро покращить економічну ситуацію, сприятиме притоку інвестицій в латвійську економіку. «По-друге, і це важливо для політики безпеки – ми приєднаємося до так званого «європейського ядра». Бо ті країни, які формують єврозону, є ядром ЄС», – вважає Андріс Гобіньш.

Заявку на вступ до зони євро Латвія подаватиме на початку цього року. За прогнозами експертів Swedbank, необхідні для вступу в єврозону Маастрихтські критерії Латвія виконає у березні 2013 року. На їхню думку, в середині цього року Єврокомісія і Європейський центробанк можуть ухвалити позитивне для Латвії рішення щодо приєднання до євро.

Наразі дані опитування, проведеного агентством TNS Latvia, свідчать, що запровадження євро в Латвії підтримують лише 35% жителів, 37% виступають категорично проти, інші поки що не визначились. Серед супротивників переходу на євро – і голова правління товариства «Антиглобалісти» Андріс Озолс. «Я категорично проти. Тому, що ми не зможемо зберегти свій внутрішній ринок, свою економіку», – зазначив антиглобаліст.

Нагадаємо, Латвія стала членом ЄС 1 травня 2004 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук