Через російського правовласника фільм «Номер 44» не покажуть в Україні

Через російського правовласника фільм «Номер 44» не покажуть в Україні

Фільм Даніеля Еспінози «Номер 44», заборона прокату в Росії якого спричинила скандал, не вийде в прокат і в Україні.

Це сталося через те, що правами на прокат цієї стрічки на території СНД (куди поки ще входить Україна) володіє московська компанія «Централ Партнершип». Вона відкликала цю стрічку з прокату.

Нагадаємо, у  Росії фільм зняли з прокату за день до прем'єри, 15 квітня. Пізніше на сайті Мінкульту з'явилася офіційна спільна заява відомства та компанії «Централ Партнершип». У заяві йдеться, що рішення зняти фільм з прокату було спільним. 

Картина знята з прокату через «спотворення історичних фактів і своєрідних трактувань подій до, під час і після Великої Вітчизняної війни, а також образів і характерів радянських громадян тієї історичної епохи».

Сайт Kino-teatr наводить текст офіційного листа компанії Multi Media Distribution, яка займалася прокатом картини в Україні:

Правовласник фільму «Номер 44» відкликав ліцензію на прокат картини в Україні

Голлівудський трилер від продюсера Рідлі Скотта «Номер 44» не покажуть в кінотеатрах України. 15 квітня компанія «Централ Партнершип», яка є правовласником фільму «Номер 44», повідомила про те, що відкликає ліцензію на прокат картини в Україні. У зв'язку з цим «Multi Media Distribution», українська кінопрокатна компанія даного фільму, змушена зняти з прокату картину в усіх кінотеатрах країни.

Ситуація виявилася непередбачуваною для української сторони. 15 квітня на офіційному сайті Міністерства культури РФ була опублікована інформація про те, що після прес-перегляду «Номери 44» виникли питання, що стосуються змісту фільму, в першу чергу - спотворення історичних фактів і своєрідних трактувань подій до, під час і після Другої світової війни . У підсумку, компанія «Централ Партнершип» спочатку відкликала заявку на отримання прокатного посвідчення для фільму в Росії, беручи на себе будь-які комерційні наслідки, які випливають з цього рішення. Незабаром після цього рішення правовласник повідомив про відкликання ліцензії на прокат в Україні.

Цікаво, що ще вдень, 15 квітня, на сторінці Multi Media Distribution у Facebook йшлося про те, що український прокат стрічки відбудеться. Так само відкликано ліцензію і в Білорусі, хоча до останнього йшлося про те, що білоруські прокатники знайшли спосіб не відмовлятися від показу цієї стрічки.

Нагадаємо, українська прем'єра фільму «Номер 44» за участю Тома Гарді і Гері Олдмена була запланована на 16 квітня. Як повідомляє директор компанії Multi Media Distribution Роман Мартиненко, Держкіно України без проблем видало прокатні посвідчення для даного фільму. Трилер про радянський режим сталінського періоду міг би вийти більш ніж на 60 екранах в 20 містах країни, зокрема і у Львові. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук