Через вибори до ОТГ у двох районах Львівської області змінять межі

Шість сіл Старосамбірського району перейдуть до Самбірського району

СуспільствоНазарій Тузяк, 15 вересня 20179490

Після перших виборів до ОТГ 29 жовтня у Львівській області зміняться адміністративні межі Самбірського та Старосамбірського районів. Спричинено це тим, що цього дня відбудуться вибори депутатів та голови Воютицької об'єднаної територіальної громади, яка розташована на межі цих двох районів.

Йдеться про шість сіл Старосамбірського району, які відійдуть до Самбірського району, – Лютовиська, Биличі, Букова, Ракова (входять до Лютовиської сільради), а також Сусідовичі та Надиби (входять до Сусідовицької сільради). Обидві сільради у процесі децентралізації увійшли до складу Воютицької ОТГ, центр якої розташований у Самбірському районі. Згідно з законодавством, у таких випадках розширюється територія того району, в якому й розташований центр громади.

Через те, що Воютицька ОТГ розташована на межі двох районів, ЦВК спершу відмовляла у призначенні виборів до цієї громади. Зробили це лише після того, як ВР змінила закон «Про добровільне об'єднання територіальних громад», передбачивши, що перші вибори у таких громадах можна призначати до зміни меж районів.

Як пояснив ZAXID.NET начальник відділу адміністрування реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков, до Верховної Ради вже звернулися з проханням змінити межі районів.

«Об'єднана територіальна громада набуває статусу окремого суб'єкта і безпосередні міжбюджетні зв'язки з державним бюджетом. Ми вже тут не говоримо про райони, адже вони фактично зникають. По суті об'єднана територіальна громада сама по собі стає районом, набуває статусу юридичної особи, яка має міжбюджетні зв'язки з Києвом. Визначатися із межами районів будуть після того, як проведуть вибори. Вже є відповідне звернення ЦВК до Верховної Ради, але поки реакції на нього немає», – розповів Федір Алєйніков.

Він також уточнив, що це єдиний випадок на Львівщині, коли доводиться змінювати межі районів через вибори до ОТГ.

Водночас, за інформацією голови Українського центру суспільних даних Сергія Васильченка, загалом в Україні після виборів 29 жовтня мають змінити межі 29 районів. Найбільше з них є у Вінницькій та Одеській областях.

Зазначимо, що 29 жовтня перші місцеві вибори відбудуться у 202 об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) в усіх областях України. За попередніми даними, на цих виборах зможуть проголосувати 1 млн 300 тис. виборців (тобто, близько 4% усіх виборців України).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук