Через заяви Трампа світ став на 30 секунд ближче до Судного дня

СвітРоман Ганкевич, 26 січня 201717870
Час, що залишився до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки і загрози ядерного озброєння

Заклики новообраного президента США до посилення ядерного потенціалу і зростання націоналістичних настроїв у світі вплинули на рух стрілок так званого «Годинника Судного дня». Про це інформує Bulletin of Atomic Scientists.

Як зазначається, стрілки «Годинника Судного дня» пересунули на 30 секунд вперед після інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Тепер він вказує 2,5 хвилин до загрози глобальної ядерної катастрофи.

Слід зазначити, що проектом «Годинник Судного дня» займаються співробітники журналу Bulletin of Atomic Scientists, який належить Чиказькому університету. Рішення пересунути стрілки було прийнято через заяви Дональда Трампа про ядерну зброю і зміни клімату. На рішення також вплинуло зростання націоналістичних настроїв у всьому світі. До свого вступу на посаду президента Дональд Трамп закликав США посилити ядерний потенціал, він також є противником концепції глобального потепління. У 2012 році Трамп заявив, що вона була придумана китайцями, щоб позбавити американські товари конкурентоспроможності на світовому ринку.

Годинник Судного дня з'явився у 1947 році, одразу ж після створення першої ядерної бомби. Спочатку він відображав тільки загрозу ядерної війни, а з 2007 року враховуються також зміни клімату та технологічні досягнення, які можуть призвести до глобальної катастрофи. Час, що залишився до півночі, символізує напруженість міжнародної обстановки і прогрес у розвитку ядерного озброєння. Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою запрошених експертів, серед яких 18 лауреатів Нобелівської премії.

За 70 років історії стрілки годинника змінювали своє положення 22 рази, у 1947 році він були встановлений на 23:53. У 1953 році, після випробування Радянським Союзом водневої бомби, стрілки показували 23:58. Це саме крайнє значення годинника, ближче до півночі він не наближався ніколи.

У 2015 році стрілки символічного годинника пересували відразу на дві хвилини вперед. Причиною цього стала відсутність прогресу в скороченні ядерних арсеналів і загрози, пов'язані з катастрофічною зміною клімату.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук